Šramková, Juríková a Jablonovská do 2. kola kvalifikácie

EMPIRE Slovak Open 2015 sa začal zápasmi 1. kola kvalifikácie dvojhry. Uspeli v ňom tri Slovenky. Rebecca Šramková (18) zdolala v domácom derby skúsenejšiu Chantal Škamlovú (21) a Lenka Juríková (24), členka TC EMPIRE Trnava a čerstvá extraligová víťazka, svoju klubovú kolegyňu Karinu Morgošovú (24). Jana Jablonovská postúpila cez Češku Petru Krejsovú po výhre 6:4, 7:6(3).

Šramková bola so svojim výkonom spokojná, v druhom sete uštedrila súperke kanára. „Určite som nečakala taký ľahký priebeh. Už počas rozohrávky som vedela, že mám navrch a celý zápas som diktovala tempo. Bola to pohodička,“ komentovala zápas Šramková, ktorá by brala v Trnave aj celkový triumf. „Chcela by som vyhrať celý turnaj, ale konkurencia je tu veľká. Tak uvidíme.“ Jej ďalšou súperkou v nedeľu v 2. kole kvalifikácie bude Jesika Malečková z Česka. „Hrala som s ňou pred pár mesiacmi celkom vyrovnaný zápas. Vyhrala som, tak som zvedavá na zajtra,“ dodala Šramková.

Zaujímavosťou zápasu medzi Šramkovou a Škamlovou bol fakt, že Rebeccu okrem otca trénuje aj bývalá fedcupová reprezentantka a víťazka Fed Cupu Martina Suchá, ktorá v minulosti viedla aj Chantal Škamlovú.

Súboj kamarátok

V 1. kole kvalifikácie dvojhry postavil žreb proti sebe Lenku Juríkovú a Karinu Morgošovú, ktoré sú nielen členky TC EMPIRE Trnava a trénujú spolu v bratislavskej akadémii LOVE 4 TENNIS, ale sú aj dlhoročné kamarátky. „Žreb mi rovno nadelil tímovú parťáčku z minulotýždňovej slovenskej extraligy, ktorú sme spolu vyhrali. S Karinou navyše aj trénujeme v Bratislave u Erika Csarnakovicsa v akadémii, takže sa poznáme veľmi dobre už odmala. S výkonom som spokojná, celkom som vo forme, robila som málo chýb. Dnes aj fúkalo, musela som mať nervy pasovať sa s tým,“ hovorila Juríková, ktorej prišiel na zápas drukovať synovec a po zápase si k nej prisadol na lavičku na centri. „Je to syn môjho brata. Prišiel ma povzbudiť,“ usmiala sa Lenka.

V ďalšom kole si Juríková zmeria sily s Rakúšankou Barbarou Haasovou. „Trochu ju poznám, hrá trochu agresívnejší tenis. Uvidíme.“

 

Kvalifikácia dvojhry, 1. kolo, program Sloveniek

Jana Jablonovská – Petra Krejsová (CZE) 6:4, 7:6(3)

Rebecca Šramková – Chantal Škamlová 6:2, 6:0

Katarína Strešňáková – Jesika Malečková (CZE) 0:6, 0:4 skreč

Martina Borecká (CZE) – Barbora Kötelesová 6:0, 7:5

Lenka Juríková – Karina Morgošová 6:0, 6:2

Timea Pavličková – Natela Dzalamidze (RUS) 0:6, 2:6

Dalma Gálfi (HUN) – Alexandra Lázárová 6:0, 6:0

EMPIRE Slovak Open 2015: 1RQ, Rebecca Šramková – Chantal Škamlová 6:2, 6:0

EMPIRE Slovak Open 2015: 1RQ, Lenka Juríková – Karina Morgošová 6:0, 6:2

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk