Šramková v 2. kole, Mihalíková vypadla

V utorok sa naplno rozohralo prvé kolo dvojhry antukového turnaja ITF EMPIRE Slovak Open 2015 so stotisícovou dotáciou. V siedmich zápasov dvojhry uspela jedna Slovenka, ktorá sa postarala o veľké prekvapenie. Iba 18-ročná Rebecca Šramková zdolala Rusku Jevgeniju Rodinovú, 90. hráčku sveta, v dvoch setoch 6:4, 6:3. Naopak 16-ročná Mihalíková podľahla na centri Chorvátke Petre Martičovej 4:6, 4:6.
 

Šramkovej výsledok je o to cennejší, že do 1. kola v Trnave sa prebojovala z kvalifikácie. Nečakala som to. Som veľmi rada, že som ju zdolala. Dúfam, že v ďalšom kole to bude ešte lepšie. Na začiatku druhého setu som trochu stratila svoje tempo. Ona si dala za stavu 1:2 ošetrenie, to mi pomohlo. Vydýchala som sa. Hrala som svoju hru a nepustila som ju k tomu, aby niečo vymyslela, povedala o svojom výkone Šramková, ktorá by sa rada v Trnave dostala čo najďalej. Potrebuje sto bodov na to, aby bola v kvalifikácii dvojhry prestížneho Wimbledonu. Mám na ich získanie mesiac,“ dodala. Za triumf na turnaji v Trnave je 140 bodov, finalistka dostane 85, semifinalistka 50. Šramková nastúpi v 2. kole proti víťazke súboja Peerová - Allertová. 

Mihalíková takú nervozitu ešte nezažila

Pre iba 16-ročnú Mihalíkovú, ktorá  vyhrala v januári juniorský Australian Open, bola účasť v 1. kole 100-tisícového turnaja veľkou školou. A nehrala zle, skúsenosti Petry Martičovej, bývalej 42. rebríčka, sa však nakoniec prejavili.Bolo tu super a v hľadisku veľmi veľa ľudí, ktorí sa ma snažili povzbudiť. Je mi ľúto, že som to nedokázala vyhrať. Bola som zviazaná nepoznanou nervozitou, ktorú som ešte fakt nikdy nezažila. V prvom sete som sa nevedela dostatočne udržať vo výmene. Chýbal mi tam jeden brejk, ktorý som si prehrala hneď na začiatku. Treba sa poučiť z chýb. Dúfam, že na budúci rok dokážem prvé kolo vyhrať, nádejala sa talentovaná hráčka, ktorá spoznala rozdiel medzi tenistkami z okruhu ITF a Martičovou, ktorá má už skúsenosti z WTA podujatí. Mala lepší servis. Začala som ho chytať až v druhom sete, čo je dosť smutné. Tieto hráčky vedia využiť šance, keď juniorky spravia sprostú chybu. Záver som si prehrala vlastnými detskými chybami,“ dodala Mihalíková, zverenkyňa trénera Jána Studeniča.

EMPIRE Slovak Open 2015: 1R, Petra Martic - Tereza Mihalikova 6-4, 6-4

Photos by: 
Frantisek Uhrovic, Ivan Kopcani