Šramková vypadla po dráme s Allertovou

Mladá slovenská tenistka Rebecca Šramková (18) bola veľmi blízko k postupu do štvrťfinále dvojhry EMPIRE Slovak Open 2015. Z triumfu sa však nakoniec tešila Češka Denisa Allertová (22), ktorá vyhrala 5:7, 6:3, 6:4.

Šramková mohla ešte vylepšiť skvelý výsledok z Trnavy, kde sa prvý raz v kariére dostala do 2. kola stotisícového turnaja ITF. Prešla aj trojkolovou kvalifikáciu, v hlavnej súťaži zdolala Rusku Rodinovú. Allertová však bola nad jej sily. „Zvládla to lepšie po fyzickej stránke. Je to skúsená hráčka. Vedela, ako ma má „rozložiť“. Mohla som to tu celé aj vyhrať, je to škoda. Potvrdila som si, že to, čo trénujem, je správne. Treba v tom pokračovať. Bude to dobré,“ povedala pre www.empireslovakopen.sk Šramková, ktorá bude hrať najbližšie 25-tisícový turnaj v talianskej Caserte.

Allertová: Súperka veľmi dobre behala

Kvality talentovanej Slovenky uznala aj Allertová. „Dnes som to vyhrala bojovnosťou. Súperka hrala výborne, výmeny boli dlhé. Robila som, čo som mohla. Bola som rada, že som otočila druhý set. V prvom sete som robila zbytočné chyby. Veľmi dobre behá, vychádzalo jej veľa lôpt. Tlačila ma dosť z uhlu, čo som nečakala,“ uviedla Allertová, ktorá bude hrať v piatkovom štvrťfinále proti Srbke Aleksandre Kruničovej. Minulý rok v Trnave mali nastúpiť proti sebe tiež, pre zmenu v 2. kole, ale Češka nemohla hrať. S Kruničovou má bilanciu 0:3. „Minulý rok som tu prechladla, vôbec som sa necítila dobre. Mala som asi angínu. Bilancia nie je veľmi dobrá. Budem bojovať, ale bude to strašne ťažké,“ dodala Allertová.

EMPIRE Slovak Open 2015: 2R, Denisa Allertova - Rebecca Sramkova 5-7, 6-3, 6-4

Photos by: 
Frantisek Uhrovic