Štvrťfinalistkami sú Smitková aj Kruničová

Turnaj EMPIRE Slovak Open 2015 je už vo svojej druhej polovici. Na trnavskej antuke sa vo štvrtok darilo Srbke Aleksandre Kruničovej aj Češke Tereze Smitkovej, ktoré spolu s Dankou Koviničovou postúpili do štvrťfinále dvojhry stotisícového turnaja.

Kruničová v 2. kole zdolala českú tenistku Kateřinu Vaňkovú 7:6(6), 6:0. Drámou bol prvý set, keď Kruničová viedla 4:0, ale Vaňková si vynútila tajbrejk. „Viedla som 4:0 a prehrala som jeden gem. Začala som hneď rozmýšľať, čo robím zle a nepremýšľala som nad tým, že Vaňková zahrala dobre. Na kurte teraz skúsim určite menej rozmýšľať. Viem, že mi to pomôže. V druhom sete som zahrala dobre. Som šťastná, že som vo štvrťfinále. Hrám tu rada. Dúfam, že tu budem dlho. Keď sa podarí, aj do konca týždňa. Teším sa i na debla,“ hodnotila s úsmevom Kruničová, ktorá je síce Srbka, ale rozpráva aj po slovensky. V minulosti ju viedol bývalý fedcupový kapitán Slovenska Mojmir Mihal.

Smitková už neodišla s „nářezom“

Smitková, ktorá je v Trnave nasadenou jednotkou a favoritkou na titul, si poradila s Ukrajinkou Juliou Bejgelzimerovou 6:2, 4:6, 6:1. „V prvom sete som hrala dobre, k ničomu som ju veľmi nepustila. V druhom sete sa rozfúkal vietor a proti vetru som si raz prehrala servis. Potom som to už nedokázala vrátiť späť. Prestala som do toho toľko chodiť, súperka mala čas a mohla niečo tvoriť. V treťom sete som to zase vzala do svojich rúk,“ opisovala Smitková. Česká hráčka Trnavu dobre pozná, na tunajšom turnaji je už tretí raz. „Kedysi som tu hrala aj juniorské turnaje v hale. Vonku hrám po tretí raz, vždy to bol koniec v prvom kole, veľký „nářez“. Takže som poprvýkrát niečo uhrala,“ dodala s úsmevom.

Minulý rok vypadla ako držiteľka voľnej karty, keď nestačila na Danku Koviničovú z Čiernej Hory a prehrala 2:6, 4:6. Rok predtým skončila už v 1. kole kvalifikácie dvojhry po prehre s Kanaďankou Dabrowskou 3:6, 0:6.

Tereza Smitková minulý rok zaujala postupom z kvalifikácie do osemfinále prestížneho grandslamového turnaja vo Wimbledone, kde nestačila na krajanku Luciu Šafářovú. Trénuje ju Jaroslav Machovský a pripravuje sa v Prostějove.

Vo štvrtok hrala 2. kolo aj Danka Koviničová z Čiernej Hory, ktorá si po roku opäť zahrá štvrťfinále, keďže zdolala Ukrajinku Kalininovú 6:0, 7:5.

EMPIRE Slovak Open 2015: 2R, Aleksandra Krunic – Katerina Vankova 7-6(6), 6-0

EMPIRE Slovak Open 2015: 2R, Tereza Smitkova - Yuliya Beygelzimer 6-2, 4-6, 6-1

Photos by: 
Ivan Kopcani