V semifinále Allertová proti Gasparjanovej, Koviničová proti Ostapenkovej

Denisa Allertová vyhrala vo švrťfinále EMPIRE Slovak Open nad druhou nasadenou Srbkou Aleksandrou Kruničovou 6:3, 6:1. V treťom štvrťfinálovom dueli si v kvalitnom zápase poradila Danka Koviničová s Chorvátkou Petrou Martičovou v dvoch setoch 7:6, 6:4. V semifinále sa tak stretnú Allertová s Gasparjanovou a Koviničová s Lotyškou Ostapenkovou, ktorá prekvapujúco vyradila prvú nasadenú Terezu Smitkovú 4:6, 6:3, 6:3.

Program na 9. mája 2015 (sobota)

Allertová zachytila úvod stretnutia, rýchlo zobrala súperke podanie. Za stavu 5:1 v jej prospech dovolila Kruničovej vyhrať dve hry, prvý set si však už s prehľadom postrážila. V druhom sete sa opakoval scenár z toho prvého, 22-ročná česká tenistka lepšie podávala a nedala Kruničovej šancu na zvrat. „Na začiatku som bola veľmi nervózna, snažila som sa nerobiť chyby, hrať precízne a ísť do toho naplno. Kruničová hrala dobre, preto som rada, že som to ustála, hlavne s nervami. S Aleksandrou to bol vždy veľký boj. Doteraz som s ňou mala bilanciu 0:3. Pripravovala som sa na dlhý a náročný  zápas.,“ opísala dojmy zo stretnutia Denisa Allertová. 

Allertovú čaká v zajtrajšom semifinále Ruska Gasparjanová, ktorá zdolala krajanku Kanovú 6:2, 6:2. V zatiaľ jedinom doterajšom vzájomnom stretnutí bola úspešnejšia v troch setoch ruská tenistka.

Koviničová: Petra bola húževnatá

Koviničová a Martičová sa stretli na trnavských kurtoch aj minulý rok v 2. kole, vtedy sa z víťazstva tešila mladšia z dvojice Koviničová. „Bol to veľmi náročný zápas. My sme tu spolu hrali už minulý rok, očakávala som od nej bojovný výkon. Viedla som 5:2 v prvom sete, dotiahla to na tajbrejk. Mala som šance ukončiť prvý set, avšak pri dôležitých loptičkách robila veľmi dobré rozhodnutia a zdvihla úroveň svojej hry," začala hodnotenie zápasu mladá Čiernohorka.

V druhom sete to už bolo zo strany Koviničovej stopercentné hlavne na servise. Martičová bojovala, avšak v rozhodujúcich chvíľach nedokázala získavať body. „Petra bojovala veľmi húževnato aj v druhom sete a musela som byť až do konca zápasu na pozore.“

V zajtrajšom semifinále sa stretne s víťazkou poslednej štvrťfinálovej dvojhry medzi Smitkovou a Ostapenkovou. Danka vyzdvihla silu oboch súperiek a vtipne dodala, že si v semifinále neželá ani jednu z nich. „So Smitkovou som tu hrala minulý rok, vyhrala som. Je to hráčka TOP 60, má svoje kvality. Ostapenková mala dobrý vstup do sezóny, preto očakávam nesmierne náročný boj o finále, s ktoroukoľvek z nich," uzavrela rozprávanie rodáčka z Podgorice.  

EMPIRE Slovak Open 2015: QF, Denisa Allertova - Aleksandra Krunic 6-3, 6-1

EMPIRE Slovak Open 2015: QF, Danka Kovinic - Petra Martic 7-6(3), 6-4

Photos by: 
empireslovakopen.sk