Danka Koviničová s titulom v Trnave

Danka Koviničová vyhrala vo finále dvojhry na EMPIRE Slovak Open 2015 nad Ruskou Margaritou Gasparjanovou 7:5, 6:3 a v Trnave sa tak mohla tešiť z prvého triumfu v sezóne.

Silný vietor sťažoval podmienky obom hráčkam. Začiatok mala lepší ruská hráčka, no ani vedenie 2:0 a 5:3 jej nestačili na zisk prvého setu. Čiernohorská tenistka sa herne chytila a dokázala štyrmi hrami za sebou otočiť stav na 7:5. „Bol to nesmierne náročný zápas. Margarita lepšie zachytila úvod stretnutia. Silný vietor nám komplikoval servis, menil smer loptičiek. Veľmi som chcela vyhrať. Napriek slabšiemu začiatku som ostala pokojná. Nedávala som najavo negatívne emócie," opísala finálový zápas víťazka.

Aj v druhom sete to bol boj o každú loptičku. Dôležitým momentom bol gem za stavu 4:3 pre Koviničovú pri podaní Gasparjanovej. Čiernohorskej tenistke sa podarilo prelomiť servis súperky a s prehľadom dokráčala k zisku titulu a k šeku v hodnote 15 200 amerických dolárov. „Za stavu 3:4 v druhom sete na jej podaní som si povedala, poďme Danka, toto musíš zvládnuť! Potom budeš podávať s vetrom so šancou ukončiť zápas,“ prezradila Koviničová bezprostredne po triumfe na centrálnom kurte. 

Skvelý forhend Gasparjanovej

Finále prinieslo kvalitný tenis z oboch strán. Čiernohorská tenistka nezabudla vyzdvihnúť kvality svojej súperky: „Margarita má skvelý forhend. Veľmi silné údery zo všetkých častí kurtu."

„Dnes odlietam do Belehradu, zajtra už cestujem do Paríža. Najprv sa tam zúčastním ITF turnaja, v rámci prípravy na Roland Garros. Neviem ešte, či budem hrať v hlavnej súťaži, alebo začnem v kvalifikácii, som totiž prvou náhradníčkou. Ale so ziskom bodov z Trnavy mám dosť bodov na hlavnú súťaž Wimbledonu," prezradila na záver spokojná Danka Koviničová. So ziskom 140 bodov z Trnavy by sa rodáčka z Podgorice mala vyšvihnúť do TOP 70 v najbližšom vydaní rebríčka WTA.

EMPIRE Slovak Open 2015: final, ceremony, Danka Kovinic, Gasparyan

EMPIRE Slovak Open 2015: Ocenenie a príhovor riaditeľa turnaja Miroslava Hlavnu

EMPIRE Slovak Open 2015 Interview, winner Danka Kovinic, Montenegro

Photos by: 
Milan Hutera, www.tennis-arena.sk