Juríková a Šramková postúpili, Jablonovská skrečovala

Slovensko bude mať na turnaji EMPIRE Slovak Open 2015 zastúpenie aj vo finále kvalifikácie. Čiastočným prekvapením je postup Lenky Juríkovej, členky domáceho klubu, ktorá zdolala dvojku kvalifikácie Rakúšanku Barbaru Haasová 6:1, 7:5. Postup do finále kvalifikácie si zabezpečila aj Rebecca Šramková.

Barbara Haasová je 307. hráčka rebríčka WTA vo dvojhre, čo znamená, že Juríková zdolala v tohtoročnej sezóne rankingovo najvyššie postavenú tenistku. „Dnes som podala opäť dobrý výkon. Nerobila som veľa chýb. V prvom sete hrala súperka veľmi dobre zozadu, hrali sme dlhé výmeny, ale urobila tam aj chyby, čiže prvý set mi vyšiel 6:1. V druhom sa už rozohrala, ja som sa trochu trápila aj sama so sebou. Nevládala som, dosť sa mi krútila hlava. Bolo to asi tým počasím, nízkym tlakom. Som rada, že mi vyšla koncovka,“ povedala o stretnutí Juríková, ktorá nastúpi vo finále kvalifikácie proti Nemke Antonii Lottnerovej. 
Juríková má veľkú šancu dostať sa do hlavnej súťaže na turnaji, na ktorom bola pred piatimi rokmi vo finále dvojhry. V boji o titul vtedy prehrala so Sandrou Záhlavovou.6:2, 3:6, 1:6. „Do Trnavy chodím veľmi rada. Na toto miesto mám super spomienky, cítim sa tu veľmi dobre. Sú tu na mňa vždy milí. Za klub hrám extraligu.“
Práve Juríkovej súperka Lottnerová postúpila cez ďalšiu Slovenku Janu Jablonovskú. Tá musela skrečovať duel, v ktorom začala výborne a v prvom sete viedla 2:0 aj 4:2. Napokon odstúpila za stavu 4:6, 0:2. „Mám problémy s členkom. Včera som počas zápasu zle dostúpila a dnes sa mi ozvala bolesť. Nechcela som pokračovať nasilu,“ vysvetľovala Jablonovská.
V nedeľu hrala na centri ako posledná zo Sloveniek Rebecca Šramková, ktorá si zmerala sily s Češkou Jesikou Malečkovou. Naša hráčka triumfovala 6:3, 2:6, 6:1.

EMPIRE Slovak Open 2015: 2RQ, Lenka Juríková – Barbara Haasová 6:1, 7:5

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk