Koviničová vyradila nasadenú trojku Koukalovú

O zatiaľ najväčšie prekvapenie na antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2015 sa postarala Danka Koviničová z Čiernej Hory, ktorá hneď v 1. kole dvojhry zdolala skúsenú českú tenistku Kláru Koukalovú po víťazstve 6:1, 6:4. Lenka Juríková, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže z trojkolovej kvalifikácie, v 1. kole neuspela a podľahla Češke Kateřine Vaňkovej.

Koviničová, 20-ročná rodáčka z Podgorice, je aktuálne v prvej svetovej stovke na svojom maxime – 95. mieste. Víťazstvo ju potešilo, aj trochu prekvapilo. „Som veľmi šťastná, že som vyhrala. Dnes som nastúpila do veľmi ťažkého duelu prvého kola. Myslím si však, že som hrala skutočne dobre, obvzlášť v prvom sete. Najmä pri jej podaní som na ňu vyvíjala tlak. Vyhrala si asi jedno podanie,“ povedala o svojom výkone Koviničová, ktorá neočakávala dvojsetový zápas. „Myslela som si, že to bude veľmi náročné. Druhý set bol tesný, všetko sa mohlo vyvíjať inak. Zmeniť to mohlo pár lôpt. Očakávala som, že to bude na tri sety a dlhý zápas.“

Koviničová je štvrťfinalistkou trnavského turnaja z minulého roka. „Áno, ale pred rokom to bol 75-tisícový turnaj, teraz je to stotisícka. Je tu silnejšie obsadenie. Opäť dúfam vo štvrťfinále, potrebujem body do rebríčka,“ uzavrela Koviničová.

Po dlhšej dobe lepší výsledok

Lenka Juríková (členka klubu TC EMPIRE Trnava), ktorá v Trnave prekvapila postupom z náročnej kvalifikácie dvojhry, prehrala v úvode hlavnej súťaže. Kateřina Vaňková ju zdolala 6:3, 3:6, 6:0. „Rozhodol nástup v prvom a treťom sete, súperka jej hneď odbehla. Už na začiatku mala Lenka dobré momenty, šance, ktoré mohla premeniť, ale nepodarilo sa jej to. V druhom sete začala byť Lenka presnejšia, agresívnejšia. Možno po výhre v druhom sete prišlo také uspokojenie. V treťom začala dobrou, ťažkou výmenou, vyhrala ju, ale stratila z agresivity. Začala byť pasívnejšia, súperka bola iniciatívnejšia, disciplinovanejšia. To bol vtedy hlavný moment, ktorý rozhodol,“ hodnotil zápas jej brat a tréner z Akadémie LOVE 4 TENNIS Peter Jurík, ktorého však potešil Lenkin postup do hlavnej súťaže na stotisícovom turnaji po 4 rokoch. „Po dlhom čase je to lepší výsledok, ale všetko nám komplikuje fakt, že Lenka má dlhodobé problémy s kolenami. Po mononukleóze stále nie je fit. Nemôžeme trénovať tak plnohodnotne, ako by sme chceli. Stále to zliepame. Teraz ju koleno po dlhšej dobe trochu prestalo hnevať, takže sme mohli trénovať systematickejšie, čo sa prejavilo. Nie je to náhoda,“ dodal tréner.

EMPIRE Slovak Open 2015: 1R, Danka Kovinic - Klara Koukalova 6-1, 6-4

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk