Mihalíková so Schmiedlovou vypadli, skončila aj Juríková

Slovenským reprezentantkám sa nepodarilo postúpiť do finále štvorhry na antukovom EMPIRE Slovak Open 2015 v Trnave. Tereza Mihalíková a Kristína Schmiedlová nestačili v semifinále na srbsko-chorvátsku dvojicu Kruničová/Martičová a prehrali 2:6, 6:7(2).

„Veľkým úspechom bolo už to, že sme vo štvrtok zdolali prvé nasadené. Do semifinále sme išli úplne uvoľnene, nemali sme čo stratiť,“ povedala po zápase Schmiedlová a svoje hodnotenie pridala aj Mihalíková, tohtoročná víťazka juniorského Australian Open. „Kika povedala to, čo som mala na jazyku aj ja. Hralo sa proti nim ťažko, keďže sme spolu nastúpili na štvorhru asi na druhom turnaji. Je úplne super, že sme postúpili na stotisícke do semifinále. Máme prvé body do rebríčka,“ skonštatovala Mihalíková.

Dvojicu potešilo aj to, že sa na ich zápas pomerne slušne zaplnili tribúny na centri v klube TC EMPIRE. „Hrali Slovenky, takže nás počet divákov ani neprekvapil. Ale bolo to úplne super, hralo sa perfektne, pretože aj keď sme prehrali loptu, diváci nás povzbudili. Všetkým ďakujeme,“ dodala Mihalíková, zverenkyňa trénera Jána Studeniča.

Juríková je spokojná s celým turnajom

Lenka Juríková hrala v semifinále štvorhry po boku Nemky Anny Leny Friedsamovej, no spolu nestačili na ukrajinsko-ruskú dvojicu Bejgelzimerová, Gasparjanová po prehre 3:6, 1:6. „Dnes sme mali kvalitné súperky, pri ktorých bolo vidieť, že sú zohrané. S Annou sme hrali spolu prvýkrát. Stále sme ako keby oťukávali. Aj tak si myslím, že semifinále štvorhry na stotisícke je celkom slušné. Takže som spokojná.  Čo sa týka spolupráce, mala som dostať kartu do štvorhry, ale Vivien Juhászová nemohla hrať a Anna hľadala partáčku. Dali sme sa dokopy,“ povedala Juríková, ktorá môže byť s turnajom spokojná. 

Uhrala tri kvalifikačné kolá dvojhry a prehrala v 1. kole hlavnej súťaže. „Turnaj bol pre mňa pozitívny, začala som hrať konečne lepšie. Forma stúpa. Zamrzelo ma, že som prehrala s Vaňkovou. Rolu zohrávalo aj to, že som bola unavená. Ťahala som celú extraligu a tu aj kvalifikáciu.“

Lenka začne s turnajmi  na začiatku júna. „Teraz potrénujem a uvidíme. Hlavne, aby mi vydržalo zdravie. Koleno je stále na tom tak, že raz je dobré, raz nie,“ dodala Juríková.

Photos by: 
Frantisek Uhrovic