V utorok hrá Mihalíková, Šramková aj Kruničová

Utorňajší program EMPIRE Slovak Open 2015 je už známy. Vo dvojhre sa odohrá 7 zápasov, vo štvorhre šesť. V singli sa predstavia v 1. kole dve Slovenky - Tereza Mihalíková, víťazka tohtoročného juniorského Australian Open a ďalšia talentovaná mladá hráčka Rebecca Šramková.

Mihalíková, ktorú vedie tréner Ján Studenič, zaujala koncom januára 2015, keď ako prvá Slovenka v histórii vyhrala juniorský grandslamový turnaj Australian Open vo dvojhre. V Trnave si zmeria na úvod sily s Chorvátkou Petrou Martičovou. Rovnako na centri bude hrať aj štvorhru spolu s Kristínou Schmiedlovou, ale zápas je na programe dňa ako posledný, piaty.

Po Mihalíkovej dvojhre nastúpi na centrálny dvorec Češka Renata Voráčová proti druhej nasadenej Srbke Aleksandre Kruničovej. Voráčová je trojnásobnou víťazkou nášho turnaja, ale vo štvorhre vždy s inou spoluhráčkou. Následne sa odohrá stretnutie medzi Chorvátkou Fettovou a štvrtou nasadenou Maďarkou Babosovou a dozaista ďalším zaujímavým zápasom bude následná štvorhra Čepelová/Škamlová - Kalašnikovová/Rodinová.

Na kurte číslo 14 je na programe ako druhý zápas súboj medzi piatou nasadenou Rodinovou a domácou Rebeccou Šramkovou, ktorá prešla trojkolovou kvalifikáciou.

Photos by: 
Ivan Kopcani