Vo finále Koviničová proti Gasparjanovej, live na RTVS

Prvou finalistkou dvojhry na antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2015 sa stala ruská tenistka Margarita Gasparjanová. V semifinále vyradila Češku Denisu Allertovú 7:5, 6:2. Čiernohorka Danka Koviničová si poradila v druhom semifinále s juniorkou Jelenou Ostapenkovu z Lotyšska, nad ktorou vyhrala 6:2, 2:6, 6:4. Nedeľňajšie finále, ktoré vysiela v priamom prenose aj RTVS na Dvojke, teda obstarajú Koviničová s Gasparjanovou, ktoré nastúpia na center o 11:00.

„Som veľmi šťastná, že som dnes zvíťazila. Hrala som dobre, súperka bola náročná. K triumfu ma priblížilo získanie prvého setu, “ povedala Gasparjanová, ktorá v tomto roku v Trnave v singli zatiaľ nestratila ani set. „To je super. Fajn, že som to dokázala,“ tešila sa. Moskovská rodáčka je na miestnom turnaji po druhýkrát, minulý rok hrala vo finále debla. Spolu s krajankou Rodinovou vtedy titul nezískali. Teraz sa o to pokúsi znova, ale po boku Ukrajinky Bejgelzimerovej. „Som tu po druhý raz. Páči sa mi mesto aj klub, sú tu veľmi príjemní ľudia. Cítim sa veľmi príjemne,“ dodala mladá Ruska.

Momentálne 135. hráčka rebríčka Margarita Gasparjanová prežíva výbornú sezónu a z okruhu ITF má na konte už tri tituly. Dva vybojovala na podujatiach s 25-tisícovou dotáciou vo francúzskom  Andrezieux-Boutheon a Moskve, jeden 50-tisícový vo francúzskom meste Croissy-Beaubourg.

Koviničová do finále cez Ostapenkovú

Koviničová, 95. v rebríčku WTA, začala v druhom semifinále EMPIRE Slovak Open 2015 výborne, viedla už 5:0. Potom však Ostapenková zápas zdramatizovala. „Od stavu 5:0 v prvom sete začala hrať postupne lepšie. Ja som bola pomalá, môj pohyb nebol dobrý. Na kurte som sa necítila dobre. Ale som šťastná, že som vyhrala,“ hodnotila semifinále Koviničová, ktorej robil najväčší problém súperkin return. 

Vo finále si Čiernohorka zmeria sily s Ruskou Gasparjanovou, nad ktorou už raz vyhrala. Zdolala ju pred dvomi rokmi v kvalifikácii moskovského WTA turnaja 6:3, 6:4. „Síce som vtedy vyhrala, ale ona sa odvtedy veľmi zlepšila. Výborne podáva. Podľa mňa to bude rýchle finále a krátke výmeny,“ dodala Koviničová.

EMPIRE Slovak Open 2015: SF, interview, Danka Kovinic - Jelena Ostapenko 6-2, 2-6, 6-4

Photos by: 
Ivan Kopcani