Smitková cez Čepelovú do 2. kola

Nasadená turnajová jednotka Tereza Smitková z Česka nezaváhala a nad slovenskou súperkou Janou Čepelovou vyhrala v 1. kole EMPIRE Slovak Open 2015 hladko 6:2, 6:3.

Čepelová neprelomila smolu ani pri štvrtom štarte v Trnave. Tak ako v rokoch 2009, 2011, 2013 aj v ročníku 2015 vypadla v prvom kole dvojhry, teraz podľahla Smitkovej. „Každá lopta od nej išla maximálnou rýchlosťou. Bolo to pre mňa ťažké. Bohužiaľ, nevyšlo to. Je to veľmi ťažké, keď sa pozriete na súperku, ako je stavaná, na jej výšku. Ja ju nepretlačím,“ povedala po prehratom zápase.

Na trnavský klub, kde sa koná turnaj, však nezanevrie. „V Trnave je super klub, rada sem chodím, ale bohužiaľ sa mi tu nedarí. Dúfam, že to v budúcnosti bude lepšie. Najbližšie idem na 50-tisícový turnaj do Francúzska a potom hrám kvalifikáciu Roland Garros,“ dodala.

Čepelová hrá ešte v Trnave spolu so Škamlovou štvrťfinále štvohry, ktoré majú na programe vo štvrtok.

Dve deblové finále

Svoj debut v Trnave si Čepelová odkrútila v sezóne 2009, keď hrala ako 16-ročná v dvojkolovej kvalifikácii dvojhry a prebojovala sa do hlavnej súťaže. Tam nestačila v 1. kole na krajanku Michaelu Pochabovú po prehre 4:6, 1:6. V roku 2011 síce Košičanka vypadla v úvodom kole dvojhry so Sandrou Záhlavovou, ale spolu s Lenkou Wienerovou sa dostala do finále debla, kde prehrali s dvojicou Husárová/Voráčová 6:7(1), 1:6. O dve sezóny neskôr skončila Čepelová taktiež v 1. kole dvojhry (prehrala so Srbkou Kruničovou), ale pre zmenu s Annou Karolínou Schmiedlovou si opäť zahrala finále debla. V ňom slovenská dvojica nestačila na pár Jugičová-Salkičová/Voráčová po prehre 1:6, 1:6.

EMPIRE Slovak Open 2015: 1R, Tereza Smitkova - Jana Cepelova 6-2, 6-3

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk