EMPIRE Slovak Open 2018

10. ročník
Prize Money: 100 000 USD
Dátum turnaja: 12. - 20. máj
Víťazka dvojhry: Viktória Kužmová (SVK)
Finále: Viktória Kužmová - Veronica Cepede Roygová 6-4, 1-6, 6-1
Víťazky štvorhry: Jessica Moore (AUS) / Galina Voskoboeva (KAZ) 
Finále: Jessica Moore / Galina Voskoboeva - Xenia Knoll / Anna Smith [1]  0-6 6-3 [10-7] 

Trnavský turnaj EMPIRE Slovak Open mal po štyroch rokoch slovenskú víťazku vo dvojhre. Najväčšie antukové podujatie u nás, ktoré sa v roku 2018 konalo po jubilejný 10. raz, ovládla 20-ročná Viktória Kužmová, ktorá vo finále zdolala Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:4, 1:6, 6:1. Pre Košičanku išlo dovtedy o najcennejší titul v kariére. Kužmová napodobnila Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá v Trnave triumfovala v sezóne 2014. Vtedy malo podujatie dotáciu 75 000 USD, teraz má 100 000 USD.  „Vyhrať tento turnaj, taký veľký a ešte aj na antuke, to je pre mňa naozaj úspech,“ zhodnotila po finále Kužmová, ktorej súperka neuspela v boji o titul už druhý raz. Paraguajčanka prehrala vo finále 2017 s Češkou Vondroušovou. 

EMPIRE Slovak Open 2017

9. ročník
Prize Money: 100 000 USD
Dátum turnaja: 13. - 21. máj
Víťazka dvojhry: Markéta Vondroušová (CZE)
Finále: Markéta Vondroušová - Veronica Cepede Roygová 7-5 7-6(3)
Víťazky štvorhry: Naomi Broadyová / Heather Watsonová (GBR)
Finále: Naomi Broadyová / Heather Watsonová (GBR) - Renáta Voráčová / Chia-Jung Chuang 6-3 6-2

Najväčší ženský antukový turnaj na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2017 sa v nedeľu 21. mája skončil v klube TC EMPIRE Trnava finálovým zápasom dvojhry. V ňom triumfovala mladá, iba 17-ročná česká tenistka Markéta Vondroušová nad 25-ročnou Paraguajčankou Veronicou Cepede-Roygovou 7:5, 7:6(3). Vondroušová, ktorá krátko predtým zaujala i triumfom na WTA turnaji vo švajčiarskom Bieli, potvrdila aj v Trnave, že má výbornú, životnú formu. „Súperka hrala veľmi dobre, veľa vybehala a vracala naspäť lopty. Potom za stavu 7:5, 5:3 neurobila takmer žiadnu chybu a zápas išiel do tajbrejku. V závere mi pomohla chybami. Bol to nakoniec ťažký zápas. Som rada, že som to zvládla v dvoch setoch,“ hodnotila finálový duel česká tenistka. Z Trnavy si vzala 140 bodov do rebríčka WTA a prémiu 15 200 USD. 

EMPIRE Slovak Open 2016

8. ročník
Prize Money: 100 000 USD
Dátum turnaja: 7. - 15. máj
Víťazka dvojhry: Kateřina Siniaková (CZE)
Finále: Kateřina Siniaková -  Anastasia Sevastova (LAT) 7-6(4), 5-7, 6-0
Víťazky štvorhry: Anna Kalinskaya (RUS) / Tereza Mihalíková (SVK)
Finále: Anna Kalinskaya (RUS) / Tereza Mihalíková (SVK) - Evgeniya RODINA (RUS)/ Anastasija SEVASTOVA (LAT) [3] 6-1 7-6(4)

Singlovú súťaž na ženskom antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 v Trnave ovládla Češka Kateřina Siniaková, ktorá po dramatickom finálovom vývoji zdolala v troch setoch Lotyšku Anastasiju Sevastovovú 7:6(4), 5:7, 6:0. Siniaková viedla vo finálovom zápase už 7:6(4) a 5:1, lotyšská súperka však vývoj zdramatizovala. „Som nadšená, mám veľkú radosť najmä po tom druhom skazenom sete. Súperka hrá nepríjemne, využíva čopy. V druhom sete som jej veľmi pomohla vlastnými chybami, hlavne za stavu 5:2. Nepotvrdila som servis a ona sa chytila. Potom prišli nervy a bolo to dosť ťažké. Zrazu sa mi to nedarilo,“ hovorila Siniaková o úvode zápasu.
„V treťom sete som získala náskok, potom som sa snažila ho dotiahnuť so všetkými silami do konca. Snažila som sa zabudnúť na druhý nevydarený set,“ pokračovala víťazka, ktorá vyhrala svoj najcennejší titul v kariére. Z Trnavy si vzala 140 bodov do rebríčka WTA a prémiu 15 200 USD, Sevastovová získala 85 bodov a 8108 dolárov. 

EMPIRE Slovak Open 2015

7. ročník
Prize Money: 100 000 USD
Dátum turnaja: 3. máj - 10. máj
Víťazka dvojhry: Danka Kovinic (MNE)
Finále: Danka Kovinic (MNE) - Margarita Gasparyan (RUS) 7-5 6-3
Víťazky štvorhry: Yuliya Beygelzimer (UKR) / Margarita Gasparyan (RUS) [3]
Finále: Yuliya Beygelzimer (UKR) / Margarita Gasparyan (RUS) [3] - Aleksandra Krunic (SRB) / Petra Martic (CRO) [4] 6-3 6-2

Danka Koviničová vyhrala vo finále dvojhry na EMPIRE Slovak Open 2015 nad Ruskou Margaritou Gasparjanovou 7:5, 6:3 a v Trnave sa tak mohla tešiť z prvého triumfu v sezóne. „Bol to nesmierne náročný zápas. Margarita lepšie zachytila úvod stretnutia. Silný vietor nám komplikoval servis, menil smer loptičiek. Veľmi som chcela vyhrať. Napriek slabšiemu začiatku som ostala pokojná. Nedávala som najavo negatívne emócie," opísala finálový zápas víťazka. Čiernohorská tenistka dokráčala k zisku titulu a k šeku v hodnote 15 200 amerických dolárov. Finále prinieslo kvalitný tenis z oboch strán. Čiernohorská tenistka nezabudla vyzdvihnúť kvality svojej súperky: „Margarita má skvelý forhend. Veľmi silné údery zo všetkých častí kurtu." So ziskom 140 bodov z Trnavy sa rodáčka z Podgorice dostala do TOP 70 rebríčka WTA. 

EMPIRE Slovak Open 2014

6. ročník
Dátum turnaja: 5. máj - 11. máj
Víťazka dvojhry: Anna Karolina Schmiedlova (SVK)
Finále: Anna Karolína Schmiedlova (SVK) [2] - Barbora Zahlavova-Strycova (CZE) [1] 6-4 6-2     
Víťazky štvorhry: Stephanie Vogt (LIE) / Saisai Zheng (CHN) [2]     
Finále: Stephanie VOGT (LIE) / Saisai ZHENG (CHN) [2] - Margarita GASPARYAN (RUS) / Evgeniya RODINA (RUS) 6-4 6-2

Trnavský turnaj ITF EMPIRE Slovak Open mal prvýkrát v histórii slovenskú víťazku vo dvojhre. Titul si vybojovala druhá nasadená Karolína Schmiedlová, ktorá vo finále vyhrala nad jednotkou turnaja Záhlavovou-Strýcovou z Česka 6:4, 6:2. Schmiedlová zvíťazila dovtedy na najväčšom turnaji v kariére, zhodou okolností v Trnave, kde sa hrá najväčšie ženské antukové podujatie na Slovensku. „Kedysi to bol menší turnaj, teraz je to 75-tisícka so super obsadením. Neverila som, že by som tu mohla vyhrať. Dúfala som aspoň v semifinále. S tým som už bola veľmi spokojná,“ hodnotila Schmiedlová. Záhlavová-Strýcová uznala po finále kvality súperky. „Sily mi nechýbali, ale Karolína hrala veľmi dobre. Ďakujem všetkým sponzorom, ktorí turnaj podporujú a ďakujem i za to, že som mohla bývať v hoteli EMPIRE,“ dodala. 

EMPIRE Slovak Open 2013

5. ročník
Dátum turnaja: 6. máj - 12. máj
Víťazka dvojhry: Barbora Zahlavova-Strycova (CZE)
Finále: Barbora Zahlavova-Strycova - Karin KNAPP (ITA) [2] 6-2 6-4
Víťazky štvorhry: Mervana Jugic-Salkic (BIH) / Renata Voracova (CZE) [1]
Finále: Mervana Jugic-Salkic (BIH) / Renata Voracova (CZE) [1] - Jana Cepelova (SVK) /  Anna Karolina Schmiedlova (SVK) 6-1 6-1

Titul medzinárodnej majsterky Slovenska zo 75-tisícového turnaja s novým názvom EMPIRE Slovak Open putoval z Trnavy zásluhou Plzenčanky Záhlavovej-Strýcovej do Česka. Vo finále 5. ročníka podujatia, ktoré sa pre dážď hralo až v nedeľu popoludní, zdolala Talianku Knappovú 6:2, 6:4. „Toto bol môj tretí štart v Trnave a som rada, že víťazný,“ vravela Češka. Na dvorce vrátila sa v apríli po polročnom dištanci za užitie zakázanej látky. „Po dlhej prestávke som hrala na tretej akcii a hneď som vyhrala. Som nadšená,“ neskrývala radosť hráčka, ktorá spadla až na 189. miesto rebríčka. Päť predchádzajúcich sezón vždy končila v prvej stovke. Hrou v Trnave potvrdila, že do nej patrí. Zo Sloveniek najlepšie pochodila štvrťfinalistka dvojhry Karolína Schmiedlová. Češka Voráčová získala v Trnave už tretí deblový titul - po rokoch 2011, 2012 vyhrala po boku Jugičovej-Salkičovej z Bosny a Hercegoviny aj v sezóne 2013. 

Empire Trnava Cup 2012

4. ročník
Prize Money: 50 000 USD
Dátum turnaja: 30. júl - 5. august
Víťazka dvojhry: Anastasija Sevastova (LAT)
Finále: Anastasija Sevastova (LAT) [7] - Ana Savic (CRO) bez boja
Víťazky štvorhry: Elena Bogdan (ROU) / Renata Voracova (CZE)
Finále: Elena Bogdan (ROU) / Renata Voracova (CZE) [1] - Marta Domachowska (POL) / Sandra Klemenschits (AUT) [4] 7-6(2) 6-4

Turnaj mal dotáciu 50-tisíc dolárov, opäť najvyššiu spomedzi slovenských turnajov žien. V Trnave sa premiérovo objavila 29-ročná Moskovčanka Elena Bovinová (vypadla v 2. kole), bývalá hráčka svetovej dvadsiatky. Lotyška Sevastovová, ktorej 31. januára 2011 patrilo 36. miesto v rebríčku, získala v Trnave deviaty titul na okruhu ITF (jeden má aj z WTA). Z turnaja sa predčasne porúčala najvyššie nasadená Nemka Pfizenmaierová, ale aj predošlé finalistky, dvojnásobná víťazka Meusburgerová z Rakúska (2009, 2011) a Kostová z Bulharska. Nedarilo sa ani Slovenkám, v 2. kole nebola ani jedna hráčka spod Tatier. Sevastovová sa dopracovala k titulu bez boja, keďže jej súperka Ana Savičová (do finále sa prebojovala z kvalifikácie) z Chorvátska nemohla na duel nastúpiť pre zranenie. Miesto finále sa hrala exhibícia. 

EMPIRE Trnava Cup 2011

3. ročník
Prize Money: 50 000 USD
Dátum turnaja: 1. august – 7. august
Víťazka dvojhry: Yvonne Meusburger (AUT)
Finále: Yvonne Meusburger (AUT) [3] - Elitsa Kostova (BUL) [7] 0-6 6-2 6-0
Víťazky štvorhry: Janette Husarova (SVK) / Renata Voracova (CZE)
Finále: Janette Husarova (SVK) / Renata Voracova (CZE) - Jana Cepelova (SVK) / Lenka Wienerova (SVK) [2] 7-6(2) 6-1
Meusburgerová si po premiérovom titule odviezla z Trnavy aj druhý, tentoraz už z turnaja s 50-tisícovou dotáciou. Slovami sa vrátila aj k trnavskému 1. kolu, v ktorom ju riadne potrápila istá Karolína Schmiedlová po výsledku 6:0, 5:7, 6:4. „Bolo jasné, že domáci talent hrá proti mne bez tlaku a užíva si túto šancu. Karolína nemala čo stratiť a predviedla výkon, ktorý jej predurčuje sľubnú budúcnosť,“ uzavrela Meusburgerová. Darilo sa aj Slovenke Janette Husárovej, ktorá sa hneď na svojom prvom medzinárodnom turnaji po takmer dvojročnej pauze dočkala triumfu vo štvorhre s Voráčovou. V hlavnej súťaži bolo deväť Sloveniek – Schmiedlová, Čepelová, Wienerová, Kristína Kučová, Tabaková, Hončová, Juríková, Natália Vajdová a Pochabová. Najďalej to dotiahli štvrťfinalistky Kučová a Juríková. 

Empire Trnava Cup 2010

2. ročník
Prize Money: 25 000 USD
Dátum turnaja: 8. august – 15. august
Víťazka dvojhry: Sandra Zahlavova (CZE)
Finále:: Sandra Zahlavova (CZE) [1] - Lenka Jurikova (SVK) 2-6 6-3 6-1
Vítazky štvorhry: Iveta Gerlova (CZE), Lucie Kriegsmannova (CZE)
Finále: Iveta Gerlova (CZE) / Lucie Kriegsmannova (CZE) [3] – Michaela Honcova (SVK) / Lenka Wienerova (SVK) 6-2 6-1
Do trojkolovej kvalifikácie sa prihlásilo 46 žien a prešli ňou i dve Slovenky Luknárová a Hončová. V 32-člennom hlavnom pavúku bola najvyššie nasadenou Češka Sandra Záhlavová, hráčka prvej stovky svetového rebríčka. Po predošlom trnavskom finále sa jej podarilo získať trofej po finálovom víťazstve nad vtedy 20-ročnou Slovenkou Lenkou Juríkovou. Z ďalších zvučných mien sa predstavili sestry Plíškové z Česka či Reka-Luca Janiová z Maďarska. Zaujímavosťou dvoch semifinále dvojhry bolo, že sa do nich prebojovali tri Češky a jedna Slovenka. Záhlavová zdolala kvalifikantku a prekvapenie turnaja Zuzanu Zálabskú a Juríková, teraz už členka TC EMPIRE Trnava, si poradila s Evou Birnerovou. Juríková sa vďaka 34 bodom zaradila blízko druhej stovky WTA. 

EMPIRE Trnava Cup 2009

1. ročník
Prize Money: 25 000 USD
Dátum turnaja: 10. august – 16. august
Víťazka dvojhry: Yvonne Meusburger (AUT)
Finále: Yvonne Meusburger (AUT) [3] - Sandra Zahlavova (CZE) [1] 7-6(0) 7-5
Víťazky štvorhry: Sandra Klemenschits (AUT), Vladimira Uhlirova (CZE)
Finále: Sandra Klemenschits (AUT)/Vladimira Uhlirova (CZE) [1] - Michaela Pastikova (CZE) / Darina Sedenkova (CZE) [3] 6-4 6-2

Víťazkou 1. ročníka vo dvojhre sa stala Rakúšanka Meusburgerová, keď zdolala turnajovú jednotku Sandru Záhlavovú (111. v rebríčku WTA). „V Trnave som bola po prvý raz. Páčila sa mi organizácia podujatia v tomto peknom areáli. Súperka hrala vo finále veľmi dobre. Mala som v nohách ťažký trojsetový zápas zo semifinále,“ povedala po triumfe Meusburgerová. V dvojkolovej kvalifikácii dvojhry štartovalo 8 Sloveniek, do hlavnej súťaže sa z nich prebojovali dve - Luknárová a iba 16-ročná Čepelová. V hlavnej súťaži bolo priamo 6 Sloveniek - Nociarová, Škamlová, Baranová, Pochabová, Juríková i Maráčková. Len dve z nich, a to Nociarová a Pochabová, postúpili do 2. kola. Zaujímavou účastníčkou bola 17-ročná Rumunka Simona Halepová, nedávna svetová dvojka, ktorá to v Trnave dotiahla do štvrťfinále singla.