Finále EMPIRE Slovak Open v nedeľu od 11:00: Blinkova vs. Pera

Do finále ženského antukového turnaja EMPIRE Slovak Open 2019 sa prebojovala ako prvá Anna Blinkovová z Ruska, ktorá zvíťazila nad Američankou Christinou McHaleovou 6:3, 4:6, 6:3. V súboji o titul (v nedeľu od 11:00) sa stretne s Američankou Bernardou Perovou, ktorá zdolala v druhom semifinále Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:2, 6:0.

Ruska Blinkovová je členkou miestnej medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy. Domáce prostredie jej zjavne pomáha, keďže po minuloročnom semifinále to tentoraz dotiahla až do finále dvojhry. Zvládla aj náročnú prekážku v podobe Američanky McHaleovej, ktorá len minulý týždeň zvíťazila na 60-tisícovom turnaji ITF vo Francúzsku.

„Je to neskutočné! Byť vo finále turnaja... Ani si nepamätám, keby som v ňom bola naposledy v singli. Som veľmi šťastná. Súperka hrala veľmi dobre. Predtým zvíťazila na turnaji vo Francúzsku, vedela som, že je silná. Musela som zahrať svoj najlepší tenis, aby som ju vedela zdolať,“ hovorila Ruska, ktorá viedla v treťom sete už 5:1, ale súperka stiahla náskok na 5:3. „V treťom sete som mala 5:1, a spomenula som si na to, že som včera vo štvrťfinále prehrávala 1:5 a otočila som to. Myslela som si, že sa to môže stať teraz aj mne. Ale konečne pri stave 5:3 sa mi podarilo zápas ukončiť,“ uviedla víťazka pre www.empireslovakopen.sk.

Rusko-americký súboj v Trnave

Američanka Bernarda Perová pomerne hladko  zdolala v druhom semifinále Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:2, 6:0. „Hrala som veľmi dobre. Vedela som ju zatlačiť a vždy mi vyšlo to, čo som chcela na kurte urobiť. Na konci druhého setu sa lepšie rozohrala, ale ja som dokázala udržať svoj náskok,“ zhodnotila svoj výkon Američanka. A čo si myslí o svojej finálovej súperke Anne Blinkovovej? „Myslím si, že to bude dobrý zápas, je to kvalitná hráčka. Bude to náročné,“ dodala Perová.

Víťazkami štvorhry sú Blinkovová s Knollovou

V sobotu poobede sa po semifinálových singlových dueloch odohralo aj finále štvorhry. V ňom dominoval rusko-švajčiarsky pár Blinkovová/Knollová, ktorý zdolal švédsko-českú dvojicu Listerová a Voráčová dvakrát 7:5.

Photos by: 
Rene Miko, www.empireslovakopen.sk