Slovenky proti sebe hneď na úvod, Rybáriková dostala Kužmovú

V nedeľu ôsmeho mája o 13:00 sa v priestoroch klubu TC EMPIRE Trnava konal žreb hlavnej súťaže EMPIRE Slovak Open 2016. Zúčastnili sa ho aj hráčky - zo Slovenska držiteľka voľnej karty Tereza Mihalíková, z Česka piata nasadená Kristýna Plíšková. Zo žrebu vzišli zaujímavé dvojice úvodného kola.

Z pohľadu slovenského fanúšika je zaujímavý duel prvej nasadenej Magdalény Rybárikovej. Tá dostala na úvod Viktóriu Kužmovú, talentovanú 17-ročnú juniorku, ktorá je 388. v rebríčku WTA a má šesť titulov z okruhu ITF. Voľnú kartu do hlavnej súťaže získala od STZ, podobne ako Tereza Mihalíková, ktorá vyzve v prvom kole tretiu nasadenú Anastasiju Sevastovovú z Lotyšska (víťazka nášho turnaja z roku 2012).

Voľnú kartu od organizátorov dostala členka miestnej akadémie Rebecca Šramková, ktorej žreb prisúdil Češku Barboru Krejčíkovú, zverenkyňu Jany Novotnej. Ďalšia Slovenka v hlavnom pavúku Jana Čepelová si zmeria sily s ôsmou nasadenou Rumunkou Mituovou.

Spomínaná Kristýna Plíšková, ktorá je turnajová päťka, narazí v pondelok 9. mája na centri nie pred 14:00 na Španielku Silviu Solerovú-Espinosovú. Ak uspeje, stretne sa s víťazkou duelu Louisa Chiricová - kvalifikantka. Američanka minulý týždeň príjemne šokovala účasťou v semifinále madridského turnaja, kde podľahla Slovenke Cibulkovej. „Ja som ich vyžrebovala,“ usmiala sa Plíšková pri odpovedi, kto spečatil slovenský duel Rybáriková - Kužmová a hneď pokračovala: „Ja to vôbec neriešim, nerieši to nikto. Žrebuje sa, nik nevie, aké je tam číslo. Občas si hráčky z toho robia srandu.“

Plíšková zároveň prezradila, prečo si vybrala trnavský stotisícový antukový turnaj. „Lebo budem nasadená, som v hlavnej súťaži. Beriem to tak, že som tu skoro ako doma. Hrala som nedávno na turnaji WTA v Prahe, ktorá bola silne obsadená, bola som na kvalifikácii v Madride, ktorá bola tiež veľmi ťažká. Teraz aspoň nebudem mať za súperku hneď nasadenú hráčku s renkingom okolo štyridsiatky. Dúfam, že nejaké kolo spravím,“ dodala pre www.empireslovakopen.sk Plíšková, ktorá je v Trnave na ženskom podujatí tretí raz. Pred tromi prehrala v 2. kole s krajankou Siniakovou, v roku 2010 bola vo štvrťfinále, kde nestačila na Birnerovú.

Z ďalších českých hráčok je v hlavnej súťaži Kateřina Siniaková, ktorá si v prvom kole zahrá s Ruskou Polinou Lejkinovou (tretí zápas na dvorci 14 v pondelok 9. mája). Z ďalších zaujímavých súbojov nesmieme zabudnúť na nedávnu víťazku turnaja v Istanbule Caglu Büyükakcayovú, ktorú vyzve v úvodnom kole Ukrajinka Olga Fridmanová.

Ruská členka domácej EMPIRE Tennis Academy Anna Blinkovová, ktorá dostala voľnú kartu do main draw, sa stretne so štvrtou nasadenou Kazaškou Zarinou Diyasovou.