Na Hajdóczyho ulici v Trnave disponujeme moderným a najväčším tenisovým areálom na Slovensku, ktorý určite obstojí aj v medzinárodnej konkurencii. S dostavbou 4 nových antukových dvorcov, ktorá sa konala v roku 2011, patrí komplexu s 13 kurtami prvé miesto na Slovensku. K tomu treba prirátať tri dvorce v hale EMPIRE s povrchom Plexipave Plexicushion Prestige, ktorý sa používa aj na grandslamovom turnaji Australian Open.

Dominantou areálu je štvorhviezdičkový hotel EMPIRE, ktorý ponúka hráčom vynikajúce podmienky nielen počas turnajov, ale aj počas prípravy v Akadémii EMPIRE Tennis Academy. V hoteli nájdu všetko potrebné pre kondičnú prípravu (posilňovňa), regeneráciu (wellness centrum) až po reštauráciu Strawberries s kvalitným jedlom. Z reštaurácie ako i hotelových izieb je priamy vyhľad na antukové aj hardové dvorce.
Veľkým posunom vpred bolo vybudovanie novej časti areálu, ktorého súčasťou sú už spomínané 4 nové dvorce, ako i bar s veľkou terasou a krásnym výhľadom na dvorce. V klubových priestoroch v budove si zázemie nájdu hráči, tréneri i správcovia areálu. Na svoje si prídu i deti, ktoré využijú minidvorec, odrazovú stenu s basketbalovým košom i preliezky. Súčasťou areálu je zeleň, oddychová zóna s altánkom a petangové ihrisko.
Počas zimných mesiacov vyrastá v areáli nafukovacia hala pre tri antukové dvorce, čo spolu s vnútornými kurtami v hale EMPIRE ponúka veľmi dobré podmienky pre hráčov na trénovanie i pre usporiadanie halových turnajov.
Areál TC EMPIRE Trnava sa dostáva do povedomia tenisových fanúšikov aj vďaka významným domácim i medzinárodným turnajom. Medzi tie najvýznamnejšie patril v minulosti najväčší ženský turnaj na Slovensku EMPIRE Slovak Open s dotáciou 100 000 USD (máj) - konalo sa dovedna 11 ročníkov. Pričom v sezóne 2022 sa klub TC EMPIRE podujal na organizovanie medzinárodných turnajov pod názvom EMPIRE Indoor Tennis Tour 2022. Je to výnimočný počin, ktorý nemá obdobu v histórii slovenského tenisu. Ide o náročnú výzvu v spolupráci s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF), ktorá sama považovala náš klub za ideálne miesto pre konanie takéhoto bohatého počtu tenisových podujatí.

V Trnave očakávame najmä v prípade dvoch prvých ženských turnajov W60 EMPIRE Women’s Indoor 2022 s dotáciou 60 000 USD účasť svetových hráčok aj z Top 100 rebríčka WTA. Nielen to, ale aj októbrový termín je prísľubom kvalitného obsadenia turnajov a atraktívnych zápasov pre divákov vrátane dvoch ďalších ženských podujatí s dotáciou 25 000 USD. Tenisoví fanúšikovia uvidia v klube aj duely juniorov alebo mužov v závere sezóny 2022. Októbrové načasovanie ženskej časti série je ideálne nielen pre účasť slovenskej ženskej tenisovej špičky, ale aj hráčok z celej Európy, ktoré uvítajú, že v tomto období môžu hrať dobre dotované podujatia v strednej Európe.

KLUB TC EMPIRE TRNAVA

Tenisový areál na Hajdóczyho ulici je domovom špičkového klubu TC EMPIRE Trnava. Jeho história siaha do roku 1972, kedy sa na kurtoch bývalej Slávie začal rozmáhať organizovaný tenis. Klub až do roku 2009 vystupoval pod názvom TC Slávia Trnava. Za významný míľnik v histórii klubu sa považuje transformácia klubu z občianskeho združenia na akciovú spoločnosť, ktorá sa udiala v septembri 2006 a umožnila vybudovanie krásneho tenisového areálu ako i organizovanie významných medzinárodných tenisových podujatí.
V roku 2014 sa stal TC EMPIRE Trnava najúspešnejším klubom na Slovensku a táto nadvláda pokračovala aj v rokoch 2015 a 2016. Našim hlavným cieľom je ponúknuť komplexné zázemie a zabezpečiť profesionálnu športovú prípravu detí a hráčov klubu a zároveň rozširovať hráčsku základňu s dôrazom na detskú prípravku.

VIAC INFORMÁCIÍ O KLUBE

Photos by: 
Ivan Kopcani