Juríková aj Jamrichová úspešne vstúpili do turnaja, nastúpia proti sebe v 2. kole kvalifikácie

Ženské antukové podujatie EMPIRE Slovak Open 2016 sa začalo sobotňajšou kvalifikáciou dvojhry. V úvodnom kole nesklamala členka domáceho klubu Lenka Juríková, ktorá zdolala Bielorusku Lidziyu Marozavovú 6:4, 6:2. Uspela aj ďalšia Slovenka Sandra Jamrichová.

Lenka ešte v piatok hrala finále extraligy za TC EMPIRE Trnava a v sobotu už nastúpila v kvalifikácii. „V prvom rade som veľmi rada, že som vyhrala prvé kolo. So svojím výkonom som spokojná tak päťdesiat na päťdesiat, lebo sa to menilo. Boli super fázy, keď som si išla po body na sieť a potom prišli slabšie momenty. Celkovo to hodnotím  pozitívne,“ povedala po zápase Juríková, ktorá hrala s Bieloruskou prvý raz. „So súperkou sa poznáme iba z videnia, po mene, no čo sa týka jej hry, vôbec som nevedela, čo ma čaká.“
Víťazka extraligy sa snaží nájsť momentálne formu, pred rokom sa v Trnave prebojovala z kvalifikácie do hlavnej súťaže. „Nie vždy je to najlepšie, ale rozohrala som sa už na extralige. Uvidíme, ako sa mi zadarí. Mám teraz školské obdobie, robím si štátnice. Študujem masmediálnu komunikáciu na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Už chvalabohu končím v tomto roku bakalárske štúdium. Na tento turnaj som sa nemohla nejako extra pripravovať. Snažím sa každým dňom zlepšovať formu. Uvidíme, ako to pôjde ďalej. Dúfam, že sa mi bude dariť,“ dodala 586. hráčka sveta, ktorá bude v 2. kole v nedeľu o 11:00 čeliť krajanke Sandre Jamrichovej. Práve s ňou v jednom tíme odohrala aj tohtotýždňové extraligové súboje.
Jamrichová prekvapujúco vyradila ôsmu nasadenú v kvalifikácii Piu Konig z Rakúska po výhre 3:6, 6:0, 7:6(9).

Masárová bez problémov v druhom kole

Vekom ešte juniorka Rebeka Masárová, ktorej otec je Slovák, postúpila bez problémov do 2. kola cez domácu Alexandru Lázárovú, Švajčiarka zvíťazila 6:0, 6:1. „Pred zápasom som nemala žiadne očakávania, len som išla na kurt a snažila som sa hrať môj najlepší tenis. Myslím si, že sa mi to podarilo,“ povedala rodáčka z Bazileja o dueli prvého kola. Masárová o EMPIRE Slovak Open vedela, ale pôvodne sem neplánovala prísť. „Videla som, že sa tento turnaj koná, ale neprihlásila som sa, lebo som nemala dostatočný renking. Dostala som však divokú kartu pár dní pred jeho začiatkom. Na Slovensku som už bola, som polovičná Slovenka, ale to už bolo veľmi dávno. S tatkom sa rozprávam po slovensky,“ prezradila Rebeka, ktorej starí rodičia sú od Trnavy.
V dejisku podujatia sa cíti dobre. „Je to veľmi pekný klub, už som o ňom počula, ale nikdy predtým som tu nebola. Potešilo ma, na akej je úrovni, sú tu príjemní ľudia. Po turnaji ma ešte čakajú juniorské podujatia. Pôjdem na áčkový turnaj do Milána a na Roland Garros. Budem sa snažiť zlepšovať, moja sezóna zatiaľ nebola zlá,“ hovorila 16-ročná svetová juniorská jedenástka, ktorá by brala post svetovej juniorskej  jednotky. „To by bolo skvelé, ale nemám taký špecifický cieľ,“ usmiala sa.

EMPIRE Slovak Open 2016: Qualifying, 1R, Lenka Jurikova (SVK )vs Lidziya Marozava (BLR) 6-4 6-2

EMPIRE Slovak Open 2016: Qualifying, 1R, Interview, Rebeka Masarova vs Alexandra Lazarova 6-0 6-1

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk