V utorok v akcii až 5 Sloveniek, Rybáriková po piatej

Utorok 10. mája ponúkne na trnavskom antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 nabitý program, vo dvojhre bude hrať až päť slovenských tenistiek. Všetky ich zápasy budú na centrálnom kurte a diváci uvidia v akcii aj fedcupové reprezentantky Magdalénu Rybárikovú a Terezu Mihalíkovú.

Už od jedenástej hodiny je na programe duel členky domácej akadémie Rebeccy Šramkovej, ktorá vyzve českú konkurentku Barboru Krejčíkovú. Potom nasleduje stretnutie medzi turnajovou trojkou z Lotyška Anastasijou Sevastovovou a Terezou Mihalíkovou, špičkovou svetovou juniorkou a víťazkou juniorskej dvojhry na Australian Open 2015. V apríli si odbila premiéru za Slovensko vo Fed Cupe, keď hrala proti Kanaďankám.

Po tomto zápase nastúpi na kurt úspešná kvalifikantka a členka domáceho klubu Lenka Juríková, ktorý vyzve Američanku Louisu Chiricovú. Tá sa zaskvela na minulotýždňovom turnaji WTA v Madride, kde bola v semifinále dvojhry. Atraktívny deň sa uzavrie súbojom  medzi Magdalénou Rybárikovou a Viktóriou Kužmovou. Slovenskú 25-násobnú fedcupovú reprezentantku a víťazku štyroch turnajov WTA vyzve iba 17-ročná talentovaná Viktória Kužmová, semifinalistka minuloročného juniorského Wimbledonu.

V poradí tretí zapas na kurte 13 bude hrať druhá Turkyňa Cagla Büyükakcayová, ktorá len v apríli vyhrala svoj prvý turnaj WTA vo dvojhre a vstúpila tak do histórie tureckého tenisu ako prvá hráčka, ktorá to dokázala.

Photos by: 
internet