Rebecca Šramková by chcela obhájiť v Trnave minimálne druhé kolo dvojhry

Rebecca Šramková (19) minulý rok v Trnave príjemne prekvapila, keď sa z kvalifikácie dvojhry dostala do druhého kola. Tam síce podľahla neskoršej semifinalistke Denise Allertovej 7:5, 3:6, 4:6, ale od víťazstva nebola ďaleko. Tohtoročné ambície členky EMPIRE Tennis Academy sú minimálne také, ak nie väčšie. Pomôcť by jej mohla aj zlepšená kondičná príprava.

Šramková odštartovala rok menšími turnajmi v Brazílii, kde bola v Bertioge v semifinále dvojhry. V marci hrala na ďalších dvoch 25-tisícových podujatiach v Mexiku, aby nakoniec náročný program plný cestovania úspešne zakončila v apríli v uzbeckom Karši. „Chceli sme začať s menšími turnajmi, aby som nazberala body do kvalifikácie grandslamových turnajov. Vybrali sme ich, lebo tam nebola taká konkurencia. Začiatok sezóny mi vyšiel oveľa lepšie ako v minulom roku. Som s tým pomerne spokojná, ale vždy to môže byť lepšie,“ nazdáva sa Šramková, ktorá v Uzbekistane získala svoj prvý 25-tisícový titul, doteraz najcennejší.

Vo finále vyhrala nad Srbkou Ninou Stojanovičovou 6:1, 6:3, pribudlo jej 50 bodov do rebríčka WTA. „V tom zápase som podala svoj najlepší výkon. Išla som tam v dobrej forme. Mala som za sebou odohratých veľa zápasov.  Po tých zmenách časových pásiem, presunoch a problémoch s vízami sa to nakoniec vyplatilo. Aj keď sme strávili pred turnajom deň a pol na letisku a museli sme tam ostať spať, kým sa to nevyriešilo,“ zaspomínala si Šramková už s úsmevom.

Rodáčka z Bratislavy sa stala vo februári 2016 členkou medzinárodnej EMPIRE Tennis Academy a odvtedy využíva jej výhody. „Bola som na pár sparingoch, v klube som mala regeneráciu, zatiaľ mi vždy vyhoveli. Hrala som už s Annou Blinkovovou z akadémie, ale aj s Češkou Barborou Krejčíkovou. Vždy po turnaji tam idem na jeden, dva tréningy,“ pochvaľovala si 282. hráčka rebríčka.

Šramková zaujala v Trnave v máji 2015, keď sa na stotisícovom podujatí EMPIRE Slovak Open prebojovala z kvalifikácie do 2. kola, kde len tesne prehrala s favorizovanou Češkou Allertovou 7:5, 3:6, 4:6. Šramková dostala od organizátorov ESO 2016 voľnú kartu do hlavnej súťaže, na trnavskej stotisícke hrá štvrtýkrát. „Do Trnavy som vtedy išla po nevydarenom turnaji v Istanbule. Bola som motivovaná, že musím uhrať niečo doma. Nemala som čo stratiť. Mne sa s takými hráčkami, ako je Allertová, hrá najlepšie. Zápas s ňou som prehrala iba pre kondičku, odišla mi potom aj presnosť úderov,“ hodnotila minuloročné vystúpenie. Odvtedy sa dosť zmenilo, cíti sa už lepšou hráčkou.

„Mám nového kondičného trénera Roba Kresťanka, s ktorým pracujeme na kondičke. Začali sme začiatkom roka 2016. Riešime rýchlosť a silu. Mojím tenisovým trénerom je Jozef Šramka, sparingpartnerom Martin Mihal,“ predstavila svoj realizačný tím, ktorý by jej mal pomôcť k dobrému výsledku na ESO. „Dúfam, že aspoň obhájim body, ktoré som nahrala minulý rok. Formu mám celkom dobrú. Očakávam nejaký dobrý výsledok,“ dodala víťazka troch singlových a dvoch deblových turnajov ITF.

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk