Šramková ide po trojsetovom boji ďalej, otáčala zo 4:6, 2:5

Hneď prvý duel utorňajšieho programu turnaja EMPIRE Slovak Open 2016 v Trnave bol napínavý, slovenskej tenistke Rebecce Šramkovej sa podaril výnimočný obrat. Otočila nepriaznivý vývoj zápasu prvého kola a postúpila cez českú súperku Barboru Krejčíkovú po triumfe 4:6, 7:6(6), 6:4.

Šramková nastúpila ako prvá zo Sloveniek, po jej zápase hrajú na centri klubu TC EMPIRE ešte Tereza Mihalíková, potom Lenka Juríková a deň zakončí čisto slovenský duel Magdalény Rybárikovej a Viktórie Kužmovej. Šramková vstúpila do zápasu zle, prehrávala už 4:6, 2:5. „Hlavne som si povedala, že nemôžem prehrať a že mám začať hrať svoju hru. Začala som strašne nervózne, nevedela som si podržať svoj servis. V druhom sete začala súperka kvalitne podávať, to už som úplne stratila sebavedomie. Potom mi v jednom, dvoch gemoch vyšiel servis a otočila som to,“ povedala po zápase Šramková. Členka domácej EMPIRE Tennis Academy uznala kvality súperky. „Hrá chalanský tenis, servis s kickom, do ktorého som nevedela nastúpiť. Veľmi dobre mení tempo hry, používa slajz, volej i spiny.“

Šramková obhajovala v Trnave druhé kolo dvojhry spred roka, takže táto výhra je pre ňu veľmi dôležitá. „Barbora je dobrá hráčka, pred dvomi týždňami zdolala Cibulkovú na turnaji WTA v Prahe. Má skúsenosti s väčšími turnajmi. Ja som obhajovala body z minulého roka - tri kolá kvalifikácie a úspešné kolo v hlavnej. Stratiť body v strede sezóny by nebolo najlepšie,“ dodala spokojná Šramková, ktorá si v druhom kole zmeria sily s jednou z dvojice Jana Čepelová - Andreea Mituová.

Druhá Slovenka Tereza Mihalíková, ktorá mala od organizátorov voľnú kartu, podľahla v 1. kole dvojhry favorizovanej Lotyške Anastasiji Sevastovovej za 77 minút 2:6, 4:6.

Diyasová bez problémov ďalej

Prvé kolo odohrala aj štvrtá nasadená Kazaška Zarina Diyasová, ktorá si poradila na kurte číslo 13 za 62 minút dvakrát 6:1 s ďalšou členkou domácej akadémie Annou Blinkovovou. „Z mojej strany to bol dobrý zápas, boli však náročné podmienky. Je tu trochu zima a fúka vietor. Som šťastná, že som takto hrala, odviedla som dobrý výkon. V Trnave som prvýkrát. Je tu pekný areál, páči sa mi tu,“ dodala kazašská tenistka.

EMPIRE Slovak Open 2016: 1R, end of the match, Sramkova (SVK) - Krejcikova (CZE) 4-6, 7-6(6), 6-4

EMPIRE Slovak Open 2016: 1R, Interview, Zarina Diyas (KAZ) - Anna Blinkova (RUS) 6-1, 6-1

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk