V semifinále EMPIRE Slovak Open Cepedeová-Roygová vs. Perová a Blinkovová vs. McHaleová

Dvojnásobná finalistka nášho turnaja (2018, 2017) Veronica Cepedeová-Roygová má opäť šancu postúpiť do finále EMPIRE Slovak Open. V piatok zdolala v prvom štvrťfinále na centri Maďarku Annu Bondarovú 6:4, 6:2 a v sobotu poobede bude bojovať v semifinále dvojhry. Druhou semifinálovou dvojicou je Ruska Anna Blinkovová a Američanka Christina McHaleová. Prvý zápas semifinále dvojhry sa začne 18. mája 2019 od 12:00.

Veronica Cepedeová-Roygová má na Trnavu len dobré spomienky. Jediné, čo je chýba, je titul z turnaja, ktorý si veľmi obľúbila. Najprv v roku 2017 podľahla vo finále Češke Markéte Vondroušovej 5:7, 6:7(3) a pred rokom nestačila na domácu Viktóriu Kužmovú – 4:6, 6:1, 1:6.  

„Milujem Trnavu,“ povedala krátko po piatkovom postupe do semifinále. „Vždy sa tu cítim veľmi dobre. Som šťastná, že som už tretíkrát v semifinále. Hrá sa mi tu dobre, cítim sa fajn, sedí mi povrch aj loptičky. Súperka bola ťažká, odolná, v prvom sete som presne nevedela, ako na ňu mám ísť. Mala veľmi kvalitné podanie, ale napokon som našla cestu, ako ju v prvom sete zdolať. V druhom sete som zlepšila svoju hru a ona už robila viac chýb. Takže som tu, v semifinále,“ povedala Paraguajčanka s úsmevom.

Veronica prezradila, ako strávi čas pred semifinále. „Bežne opakujem tie isté veci. Ale teraz sa s mamou, ktorá je tu so mnou, tešíme sa len na bagetu. Pôjdeme do trnavskej City Areny a dáme si  bagety – so syrom, paradajkami a prosciuttom. A potom už len oddych,“ pokračovala Paraguajčanka, ktorú v semifinále čaká Američanka Bernarda Perová.

A ako často cestuje s Veronicou na turnaje jej mama? „Nie často. Keďže nemám trénera, niekedy si ju vezmem so sebou. Nechcem byť na turnajoch sama, takže som mnou občas cestuje,“ dodala.

Do semifinále aj členka trnavskej EMPIRE Tennis Academy

V semifinále bude mať zastúpenie aj trnavská medzinárodná EMPIRE Tennis Academy, ktorej členka Anna Blinkovová zdolala Poľku Magdalenu Frechovú po dramatickom vývoji 6:4, 4:6, 7:5. Ruska dokonca prehrávala v treťom sete už 1:5, ale vývoj dokázala zvrátiť a rozhodujúci set získala v pomere 7:5.

„Zvíťazila som v prvom sete, v druhom som viedla 4:3, 40:30 a podávala som. Gem som zahrala hrozne, dala som ho súperke ako darček. Na konci druhého prehratého setu to bolo z mojej strany veľmi zlé. Potom som prehrávala v treťom sete už 1:5. Poľka je veľmi rýchla a všetko vráti na kurte späť. Na antuke sa s ňou hrá ťažko. Za stavu 1:5 som si povedala, že už je to všetko v pohode, že hraj bod za bodom a uvoľnila som sa prestalo som kričať. Potom to išlo dobre,“ povedala po postupe Ruska, ktorá hovorí aj po slovensky, keďže v EMPIRE Tennis Academy v minulosti pravidelne trénovala.

„Je tu veľmi dobrá atmosféra, mám tu kamarátov, veľmi sa mi tu páči. A nakoniec je aj pekné počasie, vykuklo slnko, čiže som tu ako doma,“ povedala šťastná semifinalistka.