Český deň v Trnave, postupujú Plíšková, Vondroušová aj Siniaková

Na turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 sa v stredu hrajú zápasy prvého i druhého kola, spoznali sme už aj prvé štvrťfinalistky. K Sevastovovej, Egučiovej a Siniakovej sa pridala aj Plíšková, ktorá vyradila Slovenku Juríkovú. Uspela aj ďalšia česká hráčka Vondroušová.

Antukové podujatie bude mať minimálne jednu českú semifinalistku, keďže vo štvrťfinále proti sebe nastúpia Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková. Siniaková prekvapila v druhom kole vyradením druhej nasadenej Turkyne Cagly Büyükakcayovej 6:3, 6:2. „Som veľmi rada, že som zdolala druhú nasadenú. Tento turnaj je dobre obsadený. Dokázala som ju tlačiť a dokončovala som výmeny. Nerobila som chyby, hrala som dobre,“ hodnotila Sinaaková svoj výkon. „Už som s ňou dvakrát predtým hrala, taktiku som si pripravila, na každú hráčku sa snažíme s trénerom pripraviť. Na turnaji sa chcem dostať čo najďalej. Keby som to vyhrala, bola by som veľmi nadšená. Som tu po tretíkrát, turnaj je krásny. Budem bojovať o každú loptu, aby to bolo čo najlepšie,“ dodala 124. hráčka WTA.

Kristýna Plíšková zdolala na centri v druhom zápase dňa Slovenku Lenku Juríkovú 6:4, 6:2 a ukončila tak prekvapujúcu víťaznú cestu rodáčky z Bratislavy, ktorá sa prebojovala do main draw z kvalifikácie.

Vondroušová vyradila o 10 rokov staršiu

V Trnave naďalej prekvapuje iba 16-ročná juniorka Markéta Vondroušová, ktorá si poradila s o desať rokov staršou Američankou Annou Tatašviliovou 7:5, 4:6, 6:3. „Zvládla som to dobre. Trochu ma bolí lakeť, nevedela som, ako to pôjde. Od začiatku som však vedela, že s ňou môžem hrať, takže som sa snažila udržať to v hre a myslím si, že som podala dobrý výkon. Dnešný zápas bol zatiaľ na turnaji môj najťažší, lebo som síce viedla v treťom sete 3:0, ale ona furt hrala, bojovala až do poslednej lopty,“ komentovala Vondroušová, ktorá zaznamenala prvý triumf na stotisícovom turnaji ITF v kariére.

V druhom kole vo štvrtok vyzve Slovenku Viktóriu Kužmovú, s ktorou má pozitívnu bilanciu 4:1, ale tri z duelov sa skončili skrečom jednej z nich. „S Viki sme hrali niekoľkokrát, ale asi z piatich zápasov sme dohrali len dvakrát, lebo to jedna z nás vždy skrečovala. Bude to kvalitný zápas, lebo Viki hrá teraz dobre. Teším sa naň,“ dodala.

EMPIRE Slovak Open 2016: 1R, Marketa Vondrousova (CZE) - Anna Tatashvili (USA) 7-5, 4-6, 6-3

EMPIRE Slovak Open 2016: 1R, Katerina Siniakova (CZE) – Cagla Büyükakcay (TUR) 6-3, 6-2.

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk