Deblový titul pre Britky Broadyovú s Watsonovou

Na turnaji EMPIRE Slovak Open 2017 si titul vo štvorhre vybojovali britské tenistky. Dvojica Naomi Broadyová a Heather Watsonová sa tešili vo finále po víťazstve 6:3, 6:2 nad česko-tajwanským párom Renáta Voráčová a Chia-Jung Chuang.

Po semifinálových zápasoch dvojhry na uskutočnilo finále štvorhry, ktoré trvalo 62 minút. „Heather vyhrala minulý rok na Wimbledone mix. Dúfajme, že sa nám dvom tento rok v Londýne podarí vyhrať ženskú štvorhru,“ zapriala si po finále Broadyová.

Watsonová včera v piatok oslávila 25. narodeniny, trnavský turnaj oslávi o rok okrúhle desiate výročie. „Veľmi radi by sme Trnave zaželali o rok šťastné narodeniny,“ povedala oslávenkyňa počas slávnostného príhovoru.

Finalistka Renáta Voráčová nezískala v Trnave svoj štvrtý deblový titul. Prvé tri vybojovala v rokoch 2011, 2012 a 2013. „Bol to ťažké stretnutie, počasie nám neprialo. Bolo to náročné pre nás, ale aj pre súperky. Ony to zvládli lepšie. Ich zápasy sme nesledovali, ale vedeli sme, čo by na ne mohlo platiť. Vývoj bol ovplyvnený aj tým, že dosť fúkalo. My sme sa nedostávali do hry, ktorú by sme si priali. Boli sme spolu prvýkrát, v Norimbergu na turnaji už budem hrať s inou spoluhráčkou. Ich výber má v kompetencii môj tréner. Po Norimbergu ma čaká Roland Garros v Paríži,“ povedala na záver Voráčová.

EMPIRE Slovak Open 2017: doubles final, ceremony: Watson/Broady - Chuang/Voracova 6-3 6-2

EMPIRE Slovak Open 2017: Rozhovor s Renatou Voráčovou po finále štvorhry v Trnave

Photos by: 
screenshot