Do 2. kola kvalifikácie postúpili Juhászová, Surová a Hončová

Najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2018 odštartoval v sobotu 12. mája zápasmi kvalifikácie dvojhry. Na dvorch klubu TC EMPIRE Trnava hrali aj slovenské tenistky.

Prvou úspešnou slovenskou hráčkou na centri bola v sobotu členka domáceho klubu TC EMPIRE Trnava Vivien Juhászová, ktorý si poradila bez problémov za 54 minút s kanadskou 19-ročnou kvalifikantkou Anjanou Suresh dvakrát 6:1. „Vedela som, že súperka nefiguruje v rebríčku WTA, takže som aj čakala, že by to nemusel byť taký ťažký zápas. Hrala som dnes dobrý tenis, som spokojná. Ťahali sme sa iba v začiatkoch oboch setov cez zhody, zahrala vtedy pár dobrých forhendov. Išla do toho, nemala čo stratiť. Ale ustála som to, potom to už bolo ľahšie,“ povedala Juhászová po postupe. „Teším sa, že vôbec hrám na tomto turnaji, lebo som si v utorok vytkla členok. No na kurte som sa cítila dobre. Dúfam, že vyhrám aj v nedeľu.“

A ako je Slovenka a 459. hráčka WTA spokojná s doterajšou sezónou? „Sezóna nie je nič moc. Hrala som na 25-tisíckach, kde sa mi veľmi nedarilo. Dúfam, že zlom príde na tomto turnaji,“ dodala.

Z ďalších Sloveniek neuspela v prvom kvalifikačnom kole Barbora Palcátová, ktorá prehrala s prvou nasadenou Američankou Irinou Falconiovou 2:6, 1:6. Vypadla aj Natália Zorgovská, ktorá nestačila na Švajčiarku Nicole Gadientovú po prehre 2:6, 1:6, Kiara Petrovická podľahla Češke Barbore Miklovej 7:6(6), 1:6, 1:6.

V slovenskom derby Viktória Surová vs. Laura Maluniaková sa viac darilo prvej menovanej, ktorá si zahrá v 2. kole po víťazstve 1:6, 6:2, 6:4. Laura Svátiková podľahla Maďarke Dalme Gálfiovej 2:6, 3:6 a Michaela Hončová si v poslednom zápase na centrálnom kurte poradila s Ruskou Vasyljevovou 6:2, 6:3.

Americká členka miestnej EMPIRE Tennis Academy Eva Sisková podľahla Rumunku Dascaluovej 5:7, 2:6.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk