Finále dvojhry v nedeľu od 11:00 - Fett vs. Szabanin

Jana Fettová (26) z Chorvátska si v sobotu poradila v prvom semifinále dvojhry turnaja 4th W25 EMPIRE Women's Indoor 2022 s Češkou Terezou Smitkovou (28). Chorvátka zvíťazila 6:1, 5:7, 6:4 a v nedeľu si od 11:00 zahrá o titul.

Smitková mala do prvého semifinále skvelý vstup, získala ho rýchlo po výsledku 6:1. Potom však dovolila súperke uchytiť sa a tá to dokonale využila. „Neočakávala som, že hneď od začiatku bude hrať tak rýchlo. Myslel som si, že bude robiť oveľa viac chýb. No vôbec nechybovala, nedarovala mi ani bod a výborne podávala. Na to musíte byť pripravení a ja som v tom úvode vôbec nebola. Potom som sa vložila do každého bodu, bojovala som a nakoniec to fungovalo,“ povedala s úsmevom Fettová, ktorá sa v Trnave v klube TC EMPIRE cíti výborne. „Páči sa mi tu. Mám veľmi rada miestne kurty. Povrch nie je príliš rýchly ani pomalý. Užívam si to tu,“ dodala Fettová.

Chorvátka si zahrá o titul v nedeľu 6. novembra 2022 od 11:00 s maďarskou tenistkou Nataliou Szabaninovou, ktoré je zverenkyňou slovenského trénera Alexandra Somogyiho v bratislavskej LOVE 4 Tennis Academy.

VIDEOROZHOVOR S FETTOVOU V ANGLIČTINE

VIDEOROZHOVOR SO SZBANINOVOU V ANGLIČTINE