Jamrichová vyradila v Trnave aj Šramkovú a v piatok hrá vo štvrťfinále

Iba 15-ročná slovenská juniorka Renáta Jamrichová zdolala v 2. kole dvojhry na turnaji 1st W60 EMPIRE Women's Indoor 2022 s dotáciou 60 000 USD o 10 rokov staršiu krajanku Rebeccu Šramkovú, keď zvíťazila 3:6, 7:6(5), 6:4. Pre mladú hráčku ide o prvý ženský turnaj v kariére, a už na ňom sa prebojovala do štvrťfinále.

Ak by niekto pred turnajom povedal Jamrichovej, že bude medzi najlepšími ôsmimi tenistkami a zahrá si vo štvrťfinále dvojhry, neverila by tomu. „Ako som hovorila včera, vôbec som si nemyslela, že tu budem hrať vôbec nejaký zápas. A to, že som už hrala štyri a štyri som vyhrala, je dosť veľa,“ povedala Jamrichová v prvej reakcii.

Slovenská tenistka sa dostala do kvalifikácie dvojhry vďaka voľnej karte od klubu TC EMPIRE Trnava, ktorý organizuje tento turnaj. Postupne vyradila Češku Laboutkovú, vo finále kvalifikácie Slovenku Jaruškovú a v prvom kole hlavnej súťaže tiež krajanku Radku Zelníčkovú. A poradila si aj s Rebeccou Šramkovou, pričom medzi hráčkami je 10-ročný vekový rozdiel. „Sama ani neviem, ako sa mi to podarilo. Veľmi dobre som podávala, myslím si, že to prekvapilo aj Rebeccu. Jej servis bol veľmi kvalitný, ale počas zápasu som si naň zvykla,“ pokračovala Jamrichová.

Jamrichová bude hrať vo štvrťfinále proti prvej nasadenej Číňanke Wang Sin-jü. „Ja tu na turnaji nepoznám nikoho okrem Radky a Rebeccy,“ zasmiala sa Slovenka pri odpovedi na otázku, či jej hovorí niečo meno súperky. „Asi si pozrieme na videu jej zápasy. Keďže je prvá nasadená, je to kvalitná hráčka. Uvidíme, ako to pôjde.“

Jamrichová si vďaka postupu do štvrťfinále vybojovala už 15 bodov do ženského rebríčka WTA, pričom ide vôbec o jej prvý turnaj medzi ženami a prvé WTA body. „Hrám doma, bývam asi tak päť minút odtiaľto. Je tu so mnou mamča, ocino, ktorí ma bežne nevidia hrať. Takže je to pre mňa celé špeciálne, cítim sa tu dobre,“ dodala Jamrichová.