Juhászová je vo finále kvalifikácie, zdolala siedmu nasadenú

Program ženského antukového turnaja EMPIRE Slovak Open 2018 pokračoval v nedeľu 13. mája duelmi prvého a druhého kola kvalifikácie. Zo Sloveniek sa podarilo prekvapiť Vivien Juhászovej, členke domáceho trnavského klubu TC EMPIRE i akadémie, keď vyradila 7. nasadenú Rumunku Dinuovú.

Zverenkyňa Martin Durdíka Vivien Juhászová mala s Rumunkou pred zápasom v Trnave zlú bilanciu, prehrávala už 0:4. Tentoraz však súperke prehry oplatila, zvíťazila 6:4, 6:3 a postúpila do finále kvalifikácie. „Prišla som na kurt s tým, že nemám čo stratiť, keďže som s ňou hrala štyrikrát a štyrikrát som prehrala. Na druhej strane som vedela, že ju môžem zdolať, lebo všetky tie zápasy boli tesné. Tri boli trojsetové. Vedela som presne, čo platí na súperku, že ju musím tlačiť cez bekhend. Hrala som dobre a uvoľnene,“ povedala po víťazstve Juhászová, ktorá viedla v prvom sete už 5:0, ale Rumunka sa dotiahla na 5:4. „Trošku som sa asi zľakla, že čo vediem až 5:0. Ona prestala kaziť a začala hrať lepšie. Nakoniec som to v prvom sete nejako dobojovala.“

Juhászová si zahrá vo finále kvalifikácie proti Američanke Liuovej. Na turnaji bude hrať Slovenka aj štvorhru spolu so svojou stabilnou maďarskou partnerkou Agnes Buktovou.

Z ďalších Sloveniek sa nedarilo Viktórii Surovej, ktorá po boji podľahla NIcolete Dascaluovej z Rumunska 7:6(2), 3:6, 1:6. Natália Vajdová nestačila na Maďarku Réka Luca-Janiovú 4:6, 2:6.

Nedeľňajší program na centri uzavrel singlový zápas medzi Slovenkou Michaelou Hončovou a Poľko Chwalinskou, v ktorom Slovenka prehrala 1:6, 0:6.

Martincová: Tento turnaj je veľmi kvalitný

Česká 23-ročná tenistka Tereza Martincová si poradila na centrálnom kurte v úvodnom kvalifikačnom kole so Slovenkou Viktóriou Morvayovou za 43 minút 6:0, 6:1. „Musím povedať, že sa mi nehralo zle. Som spokojná. Mala som mladú, nádejnú súperku, ktorá je juniorkou, tie sa do toho neboja ísť. Ale hrala som solídne, neurobila som veľa nevynútených chýb,“ zhodnotila svoj výkon druhá nasadená Tereza Martincová.

Momentálne 160. hráčke rebríčka WTA (bola aj na 114. priečke) trnavský turnaj skvele zapadol do programu. „Je to európsky turnaj tesne pred grandslamovým Roland Garros. Je to fajn a celkovo, mám to iba kúsok cesty z Prahy, mám to tu rada. Človek sa tu cíti aj ako doma. Nie je to ako klasický turnaj niekde inde v zahraničí.“

Ambície českej hráčky sú najvyššie. Zaujímavosťou je, že ostatné dva ročníky vyhrala práve česká tenistka – minulú sezónu Markéta Vondroušová, v 2016 Kateřina Siniaková. „Tom som nevedela. Nech idem na akýkoľvek turnaj, tak ho chcem vyhrať. Tento rok je EMPIRE Slovak Open veľmi silný. Viem, že väčšinou síce bola Trnava silná, ale keď prišli odhlášky, spadlo to. Teraz mi to príde obsadenie ako na 250-tisícovom turnaji WTA, teda veľmi silné. Je to veľmi kvalitný turnaj,“ uzavrela Martincová.

 

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk