Schmiedlová hrá v 2. kole dvojhry vo štvrtok poobede

Slovenská tenistka Kristína Kučová (32) postúpila do štvrtkového 2. kola dvojhry na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Tennis Academy Open 2023, ktorý sa koná v klube TC EMPIRE Trnava na antuke od 7. do 14. mája 2023. V stredajšom 1. kole zdolala Kučová krajanku Irinu Balus (17) v dvoch setoch 6:4, 7:6(3). Neskôr sa k nej pridala aj ďalšia Slovenka Anna Karolína Schmiedlová.

VIDEOROZHOVOR S KUČOVOU

VIDEOROZHOVOR SO SCHMIEDLOVOU

Kučová napokon zdolala slovenskú juniorku, ktorá je o 15 rokov mladšia. V druhom sete viedla členka TC EMPIRE už 6:4, 5:2, no Balus dotiahla druhý set do tajbrejku. „Hralo sa mi veľmi ťažko. Kurt je na moje pomery dosť mäkký. Aj nepríjemne fúkalo a bolo to náročné. Na vietor som si nevedela zvyknúť, stále sa mení. Myslím si, že Irina podala dobrý výkon. Prekvapila ma, že tak bojovala. V druhom sete nekazila vôbec, všetko som si musela uhrať sama,“ povedala na úvod Kristína Kučová. Tá si prežila deň pred týmto zápasom veľmi emotívne chvíle, keď sa s v Trnave včera poobede lúčila jej sestra Zuzana s profesionálnou kariérou. „Bolo to veľmi emotívne. Bude to doživotný zážitok pre nás pre celú rodinu. Ja už ani nechcem rozlúčku, keď budem končiť. Toto mi stačilo,“ usmiala sa Kristína.

Vo štvrtok v druhom kole čaká na Kučovú Belgičanka Yanina Wickmayerová od 11:00 na centrálnom dvorci.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová (28) postúpila do 2. kola dvojhry na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Tennis Academy Open 2023, ktorý sa koná v klube TC EMPIRE Trnava na antuke od 7. do 14. mája 2023. V stredajšom 1. kole zdolala krajanku Elu Pláteníkovú (18) v dvoch setoch 6:0, 6:1. Vo štvrtkovom 2. kole si Schmiedlová zmeria sily s českou hráčkou Luciou Havlíčkovou.

V utorok sa v Trnave nedarilo Rebecce Šramkovej a Radke Zelníčkovej, ktoré prehrali hneď v úvodnom kole dvojhry.