Kužmová s najcennejším titulom, je víťazkou EMPIRE Slovak Open 2018

Trnavský turnaj EMPIRE Slovak Open má po štyroch rokoch slovenskú víťazku vo dvojhre. Najväčšie antukové podujatie u nás, ktoré sa v tejto sezóne konalo po jubilejný 10. raz, ovládla 20-ročná Viktória Kužmová, ktorá vo finále zdolala Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:4, 1:6, 6:1. Pre Košičanku ide o najcennejší titul v jej doterajšej kariére.

Kužmová napodobnila Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá v Trnave triumfovala pred 4 rokmi. Vtedy malo podujatie dotáciu 75 000 USD, teraz má 100 000 USD.  „Vyhrať tento turnaj, taký veľký a ešte aj na antuke, to je pre mňa naozaj úspech,“ zhodnotila po finále Kužmová, ktorej súperka neuspela v boji o titul už druhý raz. Paraguajčanka prehrala vo finále minulý rok s Češkou Vondroušovou.

„Súperka nerobila chyby skoro počas celého zápasu. V druhom sete som sa povyhadzovala, urobila som nejaké zbytočné chyby. Mala som aj kŕče, snažila som sa hrať rýchlejšie, prestalo mi to padať. Nakopol ma štvrtý gem tretieho setu, tam som zahrala winnery, čo mi veľmi pomohlo. Prestala som myslieť na to, že mi niečo je a išla som si za tým. Som veľmi rada, že som vyhrala aj po Kaji Schmiedlovej ako druhá Slovenka,“ pokračovala Kužmová.

Kužmová sa posunie na 84. priečku vo dvojhre vďaka 140 WTA bodom za triumf. „Je to super, lebo sa vyhnem niektorým kvalifikáciám, ktoré sú na turnajoch veľmi ťažké. Je fajn, že by som sa mala dostávať do hlavných súťaží,“ potešila sa Kužmová, ktorá sa vyhne aj kvalifikácii grandslamového Roland Garros. Už je prvá nad čiarou.

„Bude to prvýkrát, čo som sa dostala do hlavnej súťaže v Paríži. Veľmi sa tam teším, pretože si myslím, že formu mám a pôjdem si to tam užiť a dám zo seba to najlepšie.  Vo štvrtok odlietam do Paríža. Dám si teraz voľno asi dva dni a zregenerujem,“ dodala Slovenka.

Štvorhra pre Austrálčanku a Kazašku

Vo štvorhre sa v Trnave tešili Austrálčanka Jessica Moorová a Kazaška Galina Voskobojevová, ktoré v nedeľňajšom finále (predchádzalo singlovému) zvíťazili 0:6, 6:3, 10:7 nad najvyššie nasadeným švajčiarsko-britským duom Xenia Knollová, Anna Smithová.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk