Skvelé obsadenie na EMPIRE Slovak Open 2018, okrem Schmiedlovej či Kužmovej aj Bouchardová, Zvonariovová, Petkovicová

Jubilejný 10. ročník najväčšieho ženského turnaja na Slovensku EMPIRE Slovak Open (12. – 20. 5. 2018 vrátane kvalifikácie dvojhry) je opäť prísľubom špičkového tenisu. Na antukových kurtoch klubu TC EMPIRE Trnava chcú hrať v tejto sezóne viaceré zaujímavé hráčky. Medzi prihlásenými figurujú, samozrejme, slovenské fedcupové reprezentantky, ale aj zahraničné hviezdy vrátane bývalých členiek Top 10 rebríčka WTA.

Jubilejný 10. ročník najväčšieho ženského turnaja na Slovensku EMPIRE Slovak Open (12. – 20. 5. 2018) je opäť prísľubom špičkového tenisu. Na antukových kurtoch klubu TC EMPIRE Trnava chcú hrať v tejto sezóne viaceré zaujímavé hráčky. Medzi prihlásenými figurujú, samozrejme, slovenské fedcupové reprezentantky, ale aj zahraničné hviezdy vrátane bývalých členiek Top 10 rebríčka WTA.

Aktuálny ročník EMPIRE Slovak Open je už jubilejným desiatym. Od sezóny 2013 má turnaj štatút medzinárodných majstrovstviev SR žien v tenise. Hrá sa v trnavskom klube TC EMPIRE na Hajdóczyho ulici 11. Medzi prihlásenými hráčkami sú v tomto roku slovenské fedcupové reprezentantky Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová i Rebecca Šramková. Napríklad Schmiedlová je jedinou slovenskou víťazkou tohto turnaja vo dvojhre, konkrétne z roku 2014. „Do Trnavy sa veľmi teším. Som rada, že tam môžem opäť hrať. Je to jeden z mojich obľúbených turnajov. Je to blízko domov, príde tam veľa ľudí. Na tento turnaj prídu jedny z najlepších hráčok, aké na také podujatie môžu prísť. Verím, že to bude opäť super podujatie a pozývam naň fanúšikov,“ povedala Schmiedlová pre www.empireslovakopen.sk.

Voľnú kartu do hlavnej súťaže dostala členka TC EMPIRE Trnava a najvyššie postavená slovenská juniorka v rebríčku ITF Lenka Stará. Okrem nej sú držiteľkami kariet aj Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková a Ruska Zvonariovová.

Zo zahraničných hráčok sa prihlásili až tri bývalé členky Top 10: Ruska Vera Zvonariovová (najlepšie 2. v rebríčku WTA vo dvojhre), Kanaďanka Eugenie Bouchardová (5.) a Nemka Andrea Petkovicová (9.). K nim sa pridá aj silná zostava mladých ruských hráčok  - Anastasia Potapovová či Anna Blinkovová. Posledná menovaná je tiež členkou miestnej tenisovej akadémie.

Do Trnavy sa chystá aj minuloročná finalistka dvojhry Paraguajčanka Veronika Cepedeová-Roygová, Austrálčanka Alja Tomljanovičová, potom Ruska s českým zázemím Jekaterina Alexandrovová, Američanka Nicole Gibbsová, Švajčiarky Viktorija Golubicová a Stefanie Voegelová, Tunisanka Ons JabeurováDanka Koviničová z Čiernej Hory (víťazka nášho turnaja z roku 2015) či známa Belgičanka Yanina Wickmayerová.

Až 8 hráčok je z Top 100 rebríčka WTA vo dvojhre.

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk