Na EMPIRE Slovak Open 2019 opäť aj tenistky z Top 100 rebríčka WTA

Už jedenásty ročník najväčšieho ženského tenisového podujatia pod Tatrami sa koná od 13. do 19. mája 2019. EMPIRE Slovak Open sa hrá v trnavskom klube TC EMPIRE na ulici Jána Hajdóczyho 11 a mená ako Rebecca Šramková, Jevgenija Rodinová či Natalia Vichľancevová sú znova prísľubom kvalitného tenisu.

V hlavnej súťaži k 10. máju 2019 figuruje zatiaľ 18 hráčok, z toho štyri sú z prvej svetovej stovky: Ruska Jevgenija Rodinová (69.), Francúzka Fiona Ferrová (90.), Švédka Johanna Larssonová (92.),  a Nemka Laura Siegemundová (99.).

Do hlavnej súťaže dvojhry dostali v roku 2019 voľné karty 3 Slovenky Jana Čepelová, Tereza Mihalíková, Lenka Stará a Maďarka Timea Babosová.

Do kvalifikácie dvojhry majú voľné karty Slovenky Barbora Matúšová, Viktória Morvayová, Laura Maluniaková a Vivien Juhászová.

Z ďalších známych mien musíme spomenúť aj Rusku Nataliu Vichľancevovú, ktorá už bola aj na 54. priečke rebríčka WTA alebo Šuaj Pengovú z Číny, bývalú svetovú štrnástku či Japonku Misaki Doiovú, bývalý svetovú tridsiatku. Do Trnavy príde aj dvojnásobná finalistka nášho turnaja Veronica Cepedeová-Roygová z Paraguaja.

Medzi prihlásenými hráčkami figuruje napríklad pre trnavského diváka veľmi dobre známa Češka Tereza Smitková.

KOMPLETNÝ ZOZNAM HRÁČOK