Petkovicová: V Trnave je veľmi pekne

Bývalá svetová deviatka a hviezda EMPIRE Slovak Open 2018 Nemka Andrea Petkovicová (30) postúpila na turnaji do 2. kola, keď v stredu zdolala Danku Koviničovú 6:4, 6:1. O zápase, ale aj o tom, ako sa cíti v Trnave, povedala viac pre www.empireslovakopen.sk.

Petkovicová bola spokojná so svojím stredajším výkonom. „Myslím si, že som hrala veľmi solídne. Podmienky boli náročné, kurty boli vlhké a lopty ťažké po včerajšom daždi. Sústredila som sa na to, aby som poctivo vracala každú loptu, hrala agresívne. A dobre som podávala. So svojim výkonom som veľmi spokojná.“

Na súperku si dala pozor, keďže ju dobre pozná a sú kamarátky. „Moji rodičia sú zo Srbska, Danka je z Čiernej Hory, zvykneme spolu trénovať. Vie hrať veľmi dobre. Naposledy sme proti sebe nastúpili, keď bola ešte veľmi mladá. Vtedy som prehrala prvý set, takže som si teraz dávala pozor od začiatku. Bola som sústredená od prvého momentu. Navyše som si ju pozrela na predchádzajúcom turnaji, na ktorom sme hrali minulý týždeň vo Francúzsku. Sledovali sme si svoje zápasy navzájom,“ pokračovala.

Nemka hrala na predošlom turnaji v Cagnes-Sur-Mer v semifinále dvojhry, takže nemohla prísť do Trnavy skôr. „Prišla som v nedeľu v noci o jednej. V Trnave je veľmi pekne, pripomína mi to Nový sad, odkiaľ sú moji rodičia. Malé kostolíky, centrum s malými kaviarničkami. Keď som tu bola prvý deň, prešla som sa po meste. Cítim sa tu príjemne. Dúfam, že tu ostanem, čo najdlhšie.“

A aké sú jej ambície? „Každý turnaj chcem vyhrať. Nie tak dávno som bojovala so svojou motiváciou. Veľmi som nevedela, čo chcem. A keď neviete čo chcete, nedostanete to. Teraz viem, čo chcem, dúfam, že sa mi bude dariť a vyhrám čo najviac zápasov,“ dodala.

V Trnave je Petkovicová prvýkrát, v Bratislave hrala Fed Cup v roku 2014. Získala prvý bod pre Nemecko po trojsetovej výhre nad Cibulkovou  „Hrala som tam dobre, takže dúfam, že Slovensko je pre mňa žičlivým miestom,“ uzavrela tenistka, ktorá nastúpi v druhom kole EMPIRE Slovak Open 2018 proti Japonke Kurumi Narovej.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk