Príhovory pred EMPIRE Slovak Open 2018

Príhovor riaditeľa turnaja Miroslava Hlavnu

Vážení tenisoví priatelia,

veľmi sa tešíme, že spolu s mojimi kolegami v TC EMPIRE môžeme trnavským a slovenským priaznivcom ponúknuť už 10. ročník ženského medzinárodného tenisového turnaja EMPIRE Slovak Open 2018.

Keď náš turnaj v prvý augustový týždeň roku 2009 začal písať svoju históriu, nikto z nás netušil, čo môže v budúcnosti priniesť pre slovenský tenis, mesto Trnavu i náš klub TC EMPIRE. Dnes sme na prahu 10. ročníka a môžem úprimne hodnotiť, že je to poctivý príbeh, ktorý priniesol hráčom, divákom a ľudom, ktorí milujú tenis, veľa zážitkov a krásnych spomienok.

V uplynulých deviatich ročníkoch turnaj prechádzal zaujímavým vývojom. Popri postupnom zvyšovaní dotácie turnaja bolo významným krokom po rokoch 2009 – 2012, kedy sa uskutočnil prvý augustový týždeň, presunutie termínu podujatia do atraktívneho obdobia antukovej sezóny. Tento  termín a významná dotácia sú veľkým lákadlom  pre svetové hráčky pred vrcholom antukovej sezóny v Paríži na dvorcoch Roland Garros.

Veľmi radi by sme i v budúcnosti  v termínovej listine ITF chceli ponúknuť Trnavu ako metropolu slovenského antukového ženského tenisu. História turnaja a prostredie, v ktorom tento turnaj vyrástol, sú veľkým prísľubom, že takáto ambícia je oprávnená.

Turnaj svojím programom, prostredím a sprievodnými podujatiami ponúka okrem atraktívnych tenisových stretnutí i viaceré možnosti ako prežiť príjemný deň v našom areáli. Svoje vyžitie tu nájdu i deti a malí priaznivci tenisu, ktorí môžu spolu so svojimi rodičmi stráviť v našom areáli i chvíle oddychu a zábavy.

Je pre nás veľkým povzbudením, že mnohé hráčky sa do Trnavy veľmi rady vracajú a vyhľadávajú toto prostredie i na svoju prípravu taktiež mimo termínu nášho turnaja. Našou snahou je i v budúcnosti vytvárať hráčkam príjemné a žičlivé prostredie, v ktorom nájdu všetko potrebné pre svoju prípravu a tenisový rast. Veľmi sa tešíme, že v tomto roku otvoríme nové priestory tenisovej akadémie EMPIRE. Tu nájdu vrcholoví tenisti a taktiež deti výnimočné podmienky pre tenisovú prípravu spojenú s komplexným zázemím pre kondičnú prípravu, rehabilitáciu, regeneráciu a zdravotnú starostlivosť.

Som veľmi rád, že tento ročník je významný tiež účasťou slovenských hráčok, z ktorých štyri nastúpia v hlavnej súťaži turnaja. Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Rebecca Šramková a Tereza Mihalíková sú prísľubom kvalitného zastúpenia slovenských hráčok v konfrontácii so zahraničnými tenistkami. Je to obrovská motivácia pre našich divákov, aby ich prišli povzbudiť a podporiť priamo do hľadiska na dvorcoch TC EMPIRE.

Víťazky uplynulých ročníkov Anastasia Sevastovová, Barbora Strýcová, Anna Karolína Schmiedlová, Danka Koviničová, Kateřina Siniaková a Markéta Vondroušová boli ozdobou nášho turnaja. Význam a sledovanosť tohto turnaja nás zaväzuje k tomu, aby celá organizácia a príprava zabezpečila dôstojnú reprezentáciu slovenského tenisu. EMPIRE Slovak Open 2018 má v tomto roku dotáciu 100 00 USD. Moja obrovská vďaka patrí partnerom turnaja, ktorí svojou podporou umožňujú organizovať tento najväčší antukový turnaj na Slovensku.

Budúcnosť podujatia ma výnimočne motivuje predovšetkým aj vďaka skvelým ľudom, ktorých mám okolo seba v klube TC EMPIRE, bez ktorých by sa tento turnaj nemohol uskutočniť.

EMPIRE Slovak Open 2018 má fantastickú hráčsku účasť. Desať hráčok z Top 100 rebríčka WTA, takmer celá listina tenistiek v hlavnej súťaži je do 120. miesta v rebríčku WTA a skvelá účasť Sloveniek, je výnimočnou udalosťou tohto turnaja. Preto by som rád všetkých priaznivcov tohto krásneho športu srdečne pozval na svetový tenis do Trnavy.

Vitajte v areáli TC EMPIRE na turnaji EMPIRE Slovak Open  2018 !

Miroslav Hlavna, riaditeľ turnaja

 

Príhovor prezidenta STZ​ Tibora Macka

Milí tenisoví priatelia,

EMPIRE Slovak Open má tohto roku svoje jubileum – v krásnom trnavskom areáli sa uskutoční desiaty ročník najväčšieho ženského tenisového podujatia na Slovensku. Stotisícová turnajová dotácia, ale aj trnavské skúsenosti z minulých rokov a výborné zázemie, sú pre viaceré hráčky dôvodom, prečo sa na medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien vracajú.

Pohľad na zoznam prihlásených v čase uzávierky tohto bulletinu bol potešiteľný. Do Trnavy sa prihlásilo desať hráčok svetovej stovky. Bolo by to symbolické, keby takýto počet zostal aj po posledných korektúrach štartovej listiny 10. ročníka  podujatia.

Medzi prihlásenými nájdeme aj dve víťazky minulých ročníkov. Jedinou Slovenkou so singlovou trofejou z Trnavy je Karolína Schmiedlová, nedávna víťazka turnaja WTA v Bogote. Po náročnom období a poklese v rebríčku sa hráčka NTC opäť prebojovala do svetovej stovky a mala by figurovať medzi nasadenými.

Na EMPIRE Slovak Open bude okrem nej štartovať aj Viktória Kužmová a s voľnou kartou i Rebecca Šramková, čo znamená, že diváci uvidia takmer kompletný omladený fedcupový tím Slovenska.  V Trnave, pochopiteľne, budú môcť sledovať už od kvalifikácie aj ďalšie slovenské hráčky.

Verím, že pre publikum budú veľmi lákavé zvučné mená ako Belgičanka Yanina Wickmayerová, bývalé členky TOP 10 Eugenie Bouchardová z Kanady, Andrea Petkovicová z Nemecka, ba aj niekdajšia svetová dvojka Vera Zvonariovová. Aktuálne 33-ročná Ruska sa vrátila do veľkého tenisu a mala by sa na našom šampionáte predstaviť ako držiteľka voľnej karty.

Som rád, že na Slovensku organizujeme takýto turnaj. Uznanie patrí predovšetkým usporiadateľom z TC EMPIRE. Starajú sa o klub, ktorého činnosť je zameraná nielen na rozvoj tenisu v klube a akadémii, ale aj kompletizovanie príťažlivého areálu, v ktorom účastníci pravidelných medzinárodných turnajov nachádzajú skvelé podmienky.

Z príležitosti jubilejného 10. ročníka EMPIRE Slovak Open želám organizátorom bezproblémový priebeh, účastníčkam pohodu a dobrú športovú formu a divákom pôžitok z dobrého tenisu.

Tibor Macko, prezident STZ

Photos by: 
Ivan Kopčáni, www.empireslovakopen.sk