Vo finále v nedeľu o 11:00 Vondroušová proti Roygovej, aj naživo na RTVS

V nedeľňajšom finále antukového stotisícového ženského podujatia EMPIRE Slovak Open  2017, ktoré sa hrá od 11:00 v TC EMPIRE Trnava, bude hrať Paraguajčanka Veronica Cepede Roygová, ktorá si v semifinále poradila s mladou, iba 16-ročnou Anastasiou Potapovovou z Ruska. Druhou finalistkou sa stala 17-ročná Češka Markéta Vondroušová.

Paraguajčanka zvíťazila v semifinále nad Ruskou 6:2, 6:7(4), 7:5. Zápas trval 146 minút. „Som veľmi unavená, ale zároveň aj šťastná, že som vyhrala v semifinále. Vo finále takéhoto stotisícového turnaja som prvýkrát v kariére. Súperka je mladá, má pred sebou skvelú budúcnosť. Je veľmi dobrá,“ uznala 25-ročná Paraguajčanka kvalitu súperky. Potapovová je singlovou víťazkou juniorského Wimbledonu z roku 2016.

Roygová je vo finále, čo znamená, že nebude hrať v nedeľu kvalifikáciu turnaja WTA v nemeckom Norimbergu. Keďže je v nej prihlásená, teraz musí uhradiť pokutu 600 USD. „Nemôžem tam ísť, zaplatím pokutu. Som tu vo finále a to je dôležité,“ dodala.

Roygová nastúpi v nedeľu 21. mája od 11.00 na centri proti Markéte Vondroušovej. Iba 17-ročná Češka postúpila do finále po skreči Jekateriny Alexandrovovej, ktorá odstúpila zo semifinále za stavu 0:6, 1:2. „Vedela som, že ju trochu bolí ruka z predošlých zápasov, ale nevedela som, či skrečuje alebo nie. Nevedela som, ako je to vážne. Pre mňa je to lepšie v tom, že si ušetrím sily. Čo sa týka finálovej súperky, Paraguajčanka veľa vybehá, vracia lopty. Budem musieť hrať hlavne trpezlivo. Uvidíme, ako to dopadne. Keby mi niekto povedal pred turnajom, že tu budem vo finále, bola by som veľmi rada. Ale vedela som, že to bude náročný turnaj. Som rada, že si opäť zlepším renking,“ hovorila po semifinále Vondroušová.

EMPIRE Slovak Open 2017 SF, interview, Veronica CEPEDE ROYG (PAR) - POTAPOVA (RUS) 6-2 6-7(4) 7-5

EMPIRE Slovak Open 2017 SF, interview, Marketa VONDROUSOVA (CZE) - E. ALEXANDROVNA 6-0 2-1 ret.

Photos by: 
screenshot