V sobotu v semifinále Vondroušová proti Alexandrovovej, Potapová proti Roygovej

V piatok sa hrali v Trnave na turnaji EMPIRE Slovak Open 2017 všetky štvrťfinálové duely dvojhry. Prvými postupujúcimi do semifinále boli mladá, iba 16-ročná Ruska Anastasia Potapovová a druhou Paraguajčanka Veronica Cepede Roygová.

Anastasia Potapovová z Ruska zvíťazila vo štvrťfinále na kurte číslo 13 nad ukrajinskou členkou domácej akadémie Katerynou Kozlovou 6:1, 6:2. Ide o jej najväčší úspech na ženskom okruhu ITF. „Dnes som hrala dobre. Som veľmi šťastná, že budem vo svojom prvom veľkom semifinále. Každé dievča, ktoré tu je, predvádza kvalitné výkony. Pre mňa je to veľká skúsenosť.  Je to nádherný pocit,“ povedala po úspechu 16-ročná Ruska, ktorá v druhom kole nehrala. Jej krajanka Rodinová odstúpila z turnaja pre nevoľnosť. „Bolo to pre mňa prekvapenie, pomohlo mi to. Oddýchla som si. Dám si teraz dobrý tréning i jedlo a teším sa na sobotňajší semifinálový zápas.“ Ten sa bude hrať ako prvý na centri od 13:00.

Veronica Cepede Roygová si v druhom štvrťfinále dňa na centri poradila s Japonkou Narovou 7:5, 6:4.  „Bolo to veľmi náročné, je skvelá hráčka. Veľa behá a bojuje o každú loptu. Na konci duelu som sa obávala o výsledok, ale zvládla som to aj napriek tomu, že bolo veľmi veterno,“ uviedla po postupe Paraguajčanka, ktorá má už 25 rokov, ale tiež ide o jej prvé semifinále na stotisícovom turnaji ITF. „Potapovovú osobne nepoznám, ale viem, že vyhrala minulý rok juniorský Wimbledon, musí byť dobrá. Pokúsim sa hrať svoju hru a postúpiť.“

Ďalej aj Vondroušová, vyradila turnajovú jednotku

Ďalšia mladá hráčka, iba 17-ročná Češka Markéta Vondroušová zdolala za 66 minút nasadenú turnajovú jednotku Yaninu Wickmayerovú z Belgicka 6:2, 6:2. „Veľa gemov bolo vyrovnaných, čiže nie je to tak jednoznačné, ako napovedá výsledok. Bol to veľmi ťažký zápas. Som rada, že som to takto zvládla,“ hovorila Vondroušová, ktorá ak vyhrá titul v Trnave, dostane sa do prvej stovky rebríčka WTA vo dvojhre. „Ja idem do každého zápasu s tým, že si hrám svoju hru. Tu je každé stretnutie ťažké a ja sa snažím hrať zodpovedne v každom. Ale bolo by to pekné, keby sa to podarilo,“ dodala.

V semifinále vyzve Češka Rusku Jekaterinu Alexandrovovú.

Druhé semifinále sa začína hneď po ukončení prvého, potom nasleduje finále štvorhry Renáta Voráčová/Chia-Jung Chuang vs. Heather Watson/Naomi Broady.

EMPIRE Slovak Open 2017: QF, interview, Anastasia POTAPOVA (RUS) - Kateryna KOZLOVA (UKR) 6-1 6-2

EMPIRE Slovak Open 2017: QF, interview, Veronica CEPEDE ROYG (PAR) – Kurumi NARA (JPN) 7-5 6-4

EMPIRE Slovak Open 2017: QF, interview, Marketa VONDROUSOVA (CZE) – Yanina WICKMAYER (BEL) 6-2 6-2

Jekatěrina Alexandrovová po výhře ve čtvrtfinále na EMPIRE Slovak Open 2017

Photos by: 
Ivan Kopčáni, www.empireslovakopen.sk