Balaščák aj Naňo postupujú do finále kvalifikácie mužského turnaja

Iba 15-ročný junior Daniel Balaščák postúpil do finále kvalifikácie na mužskom turnaji 1st M25 EMPIRE Men's Indoor 2023. V prvom kvalifikačnom kole nečakane zdolal o 7 rokov staršieho krajana Samuela Puškára v troch setoch 6:3, 3:6, 10:8. V 1. kole kvalifikácie uspel aj ďalších člen TC EMPIRE Trnava Marek Naňo (17).

VIDEOROZHOVOR s BALAŠČÁKOM

Medzi hráčmi je až 7-ročný vekový rozdiel, ale Balaščák dokázal postúpiť. „Snažil som sa bojovať o každú loptu. Vyšiel mi najmä prvý set, čo som rád. Čo sa týka druhého setu, mám zdravotné problémy. Už za stavu 2:5 som ho trochu vypustil. Snažil som sa potom sústrediť na supertajbrejk. Som rád, že mi vyšiel,“ povedal po postupe Daniel Balaščák z EMPIRE Tennis Academy.

„Najnáročnejšie bolo pre mňa returnovať súperov servis. Inak som sa cítil celkom v pohode, ale s mužmi už trénujem, takže v tomto to bolo v pohode,“ pokračoval Balaščák, ktorý je vďačný za voľnú kartu do hlavnej súťaže. „Ešte včera večer som nevedel, či nastúpim. A nakoniec sa mi podarilo vyhrať, takže som veľmi šťastný. Teraz sa dohodnem s trénerom, ako sa pripraviť na zajtrajší zápas finále kvalifikácie a chcem sa pripraviť naň na 100%,“ dodal Balaščák.

Postup Mareka Naňa

VIDEOROZHOVOR s NAŇOM

Marek Naňo (17) z TC EMPIRE Trnava takisto postúpil do finále kvalifikácie na mužskom turnaji 1st M25 EMPIRE Men's Indoor 2023. V 1. kole kvalifikácie si poradil s trinástym nasadeným Matasom Vasiliauskasom (20) z Litvy 7:6(5), 6:1. „Hral som solídne. Trochu mi nešiel forhend, ale bol som spokojný so servisom a bekhendom. Mohol som mať trochu lepší pohyb. Ale pred zápasom som sa necítil stopercentne. Takže som rád, že to takto dopadlo,“ povedal Naňo po zápase.