S voľnými kartami v Trnave Mihalíková, Kužmová a Šramková

Vo štvrtok sa uskutočnila v Bratislave tlačová konferencia k najväčšiemu ženskému turnaju EMPIRE Slovak Open 2016. Už sú známe aj hráčky, ktoré dostali od STZ a klubu TC EMPIRE voľné karty do hlavnej súťaže i kvalifikácie. Antukové podujatie s dotáciou 100 000 amerických dolárov sa začína 7. 5. a končí 15. mája.

Na tlačovej konferencii bol prítomný zástupca riaditeľa EMPIRE Slovak Open 2016 Tomáš Boleman a generálny sekretátor STZ Igor Moška. „Chcel by som sa pri tejto príležitosti poďakovať tenisovému klubu EMPIRE, ktorý dlhodobo organizuje toto podujatie. Po dohode so Slovenským tenisovým zväzom bude niesť názov EMPIRE Slovak Open aj v roku 2016 a 2017. Turnaj je skvelo obsadený, som rád, že v hlavnom pavúku máme 3 slovenské fedcupové reprezentantky. STZ udelilo voľné karty Tereze Mihalíkovej a Viktórii Kužmovej. Verím, že turnaj bude mať tak ako v minulosti skvelú športovú úroveň. Že sa bude dariť slovenským hráčkam a  získajú veľa bodov do svetového rebríčka a veľa skúseností,“ povedal na konferencii Moška.
Kvalifikácie, z ktorej postúpia štyri hráčky do main draw, sa zúčastnia od soboty 7. mája zo Slovenska Michaela Hončová, Natália Vajdová, Lenka Juríková a Petra Uberalová. STZ udelil kartu ešte Jane Jablonovskej. „Kvalifikácia sa bude hrať od soboty do pondelka. V pondelok sa rozbehne i hlavná súťaž. TC EMPIRE udelil karty do hlavnej súťaže Rebecce Šramkovej a Ruske Anne Blinkovovej. Ťahákmi ESO budú okrem Sloveniek Češka Kristýna Plíšková, sestra slávnejšej Karolíny, Kazaška Zarina Dijasová či Anastasija Sevastovová, ktorá náš turnaj vyhrala v roku 2012,“ dodal Tomáš Boleman.
V hlavnej singlovej súťaži ESO 2016 sa dovedna predstaví 32 hráčok, v kvalifikácii rovnaký počet. Víťazka si z Trnavy odnesie 15 200 amerických dolárov a 140 bodov do rebríčka WTA, zdolaná finalistka 8108 dolárov a 85 bodov. Vstup pre divákov je voľný počas celého turnaja.

 

Photos by: 
Milan Hutera