Siniaková získala titul vo dvojhre, Mihalíková vo štvorhre

Singlovú súťaž na ženskom antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 v Trnave ovládla Češka KATEŘINA SINIAKOVÁ, ktorá po dramatickom finálovom vývoji zdolala v troch setoch Lotyšku Anastasiju Sevastovovú 7:6(4), 5:7, 6:0.

Siniaková viedla vo finálovom zápase už 7:6(4) a 5:1, lotyšská súperka však vývoj zdramatizovala. „Som nadšená, mám veľkú radosť najmä po tom druhom skazenom sete. Súperka hrá nepríjemne, využíva čopy. V druhom sete som jej veľmi pomohla vlastnými chybami, hlavne za stavu 5:2. Nepotvrdila som servis a ona sa chytila. Potom prišli nervy a bolo to dosť ťažké. Zrazu sa mi to nedarilo,“ hovorila Siniaková o úvode zápasu.  
„V treťom sete som chytila náskok, potom som sa snažila ho dotiahnuť so všetkými silami do konca. Snažila som sa zabudnúť na druhý nevydarený set,“ pokračovala víťazka, ktorá vyhrala svoj najcennejší titul v kariére. Z Trnavy si vezme 140 bodov do rebríčka WTA a prémiu 15 200 USD, Sevastovová získa 85 bodov a 8108 dolárov.
„Som tu už tretíkrát, veľmi sa mi tu páči. Keď som bola menšia, hrala som predtým v TC EMPIRE aj juniorské turnaje. Jedine počasie by tu mohlo byť lepšie. Rada som sa sem vrátila,“ dodala s úsmevom spokojná Siniaková.

Mihalíková s deblovým titulom

Aj slovenská hráčka sa nakoniec tešila z titulu na EMPIRE Slovak Open 2016. Podarilo sa to Tereze Mihalíkovej, ktorá spolu s Annou Kalinskou vyhrala vo finále štvorhry 6:1, 7:6(4) nad dvojicou Sevastovová/Rodinová. Mihalíková v Trnave prehrala v prvom kole singla práve so Sevastovovou. „Nebrala som to ako odvetu, my sme chceli vyhrať, aj keď ony boli favoritky. Vyšlo to. Keď hráme spolu s Annou, nie sme nervózne a keď sa nedarí jednej, druhá to podrží. Užívame si to,“ tešila sa Mihalíková, ktorá obľubuje štvorhru.

„Debla mám rada, vždy sa pri ňom uvoľním. Nevadí mi to, keď budem aj deblová špecialistka. S Annou sme hrali spolu štyri turnaje a štyri sme vyhrali. Smiali sme sa, že Hingisová – Mirzová, traste sa! Ony vyhrali 41 zápasov v rade, takže ešte máme čo robiť,“ dodala s úsmevom.

 

EMPIRE Slovak Open 2016: How It All Happened!

EMPIRE Slovak Open 2016: ceremony, Siniakova - Sevastova 7-6(4), 5- 7, 6-0.

EMPIRE Slovak Open 2016: doubles, Mihalikova / Kalinskaya - Sevastova / Rodina 6-1, 7-6(4)

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk