Šramková a Kužmová postúpili, vo štvrtok opäť hrajú na centri

Hneď prvý zápas stredajšieho programu na EMPIRE Slovak Open 2018 ponúkol výborný ženský tenis. V slovenskom derby proti sebe nastúpili od 11:00 Slovenky – druhá nasadená Anna Karolína Schmiedlová a držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže Rebecca Šramková, uspela druhá menovaná. Medzi postupujúce do 2. kola sa pridala aj ďalšia Slovenka Viktória Kužmová. Vo štvrtok 17. mája obe hráčky odohrajú duely 2. kola. Kužmová bude najprv nie pred 13:00 hrať na centrálnom kurte proti 5. nasadenej Američanke Madison Brengleovej, potom nastúpi Šramková proti zverenkyni Vladimíra Pláteníka - Anheline Kalininovej.

Schmiedlová sa síce ujala v prvom sete proti Šramkovej vedenia 3:0, ale Šramková to dorovnala na 3:3. Set sa rozhodol až v tajbrejku, podobne tomu bolo aj v druhom. Bratislavčanka nakoniec vyhrala 7:6(5), 7:6(5). „Samozrejme, je ťažké hrať proti kamarátke. Hlavne, keď je to doma. Ale teším sa, že mi vyšiel zápas a že som bola lepšia na kurte. Bála som sa, že sa mi nevyplatí to, že som hrala útočný tenis a nevydržím to po kondičnej stránke. Som rada, že to skončilo v dvoch setoch,“ povedala po víťazstve Šramková.

Špecifický duel dvoch Sloveniek ponúkol skvelý tenis a trnavskí tenisoví diváci si prišli na svoje. „Myslím si, že sme to obe brali s chladnou hlavou a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca. Bola tam veľa dôležitých momentov, robila som dosť nevynútených chýb. Ona mi tiež pomohla nevydarenými returnami. Bolo to 50 na 50, výsledok 7:6. 7:6 o tom jasne hovorí. Bola som prekvapená, koľko prišlo fanúšikov. Bol to pre nich určite zaujímavý zápas,“ pokračovala Šramková, ktorá si prvom sete natiahla sval na nohe. „Za stavu 4:4 som si natiahla sval, pre ktorý som týždeň predtým nehrala. Už som vedela, čo si mám chytiť a potlačiť. Napravila som si to a dohrala som už v pohode,“ uviedla členka EMPIRE Tennis Academy, ktorá má v miestnom klube základňu a ideálne podmienky na prípravu, kedykoľvek sem príde. „Mám tu všetko, čo potrebujem, sparingy, trénerov, masáže. Psychológa, je to výborné.“

A prehodili so Schmiedlovou aj pár slov pred zápasom? „Bavili sme sa o tom, že či nepôjdeme na jedno pol deci, aby nám trochu ubudla tréma. Ale brali sme to obidve v pohode,“ dodala s úsmevom.

Schmiedlová: Rebecca hrala odvážnejšie

Anna Karolína Schmiedlová, nasadená turnajová dvojka a víťazka trnavského turnaja z roku 2014, uznala kvality súperky. „Čo sa dá robiť, dnes to nevyšlo. Rebecca hrala dobre. Je jasné, že ma to mrzí. Chela som tu dosiahnuť viac a hrať lepšie. Ale aspoň ide ďalej Rebecca, zaslúži si to, hrala odvážnejšie. Má agresívnejšiu hru, celkom jej to padalo. V oboch setoch sme mali obe veľmi veľa šancí, mohlo to dopadnúť aj naopak. Ona si to uhrala sama v dôležitých momentoch,“ hovorila Schmiedlová, ktorá tiež vnímala, že ide o duel dvoch Sloveniek. „To nie je nikdy príjemné, ale až tak vážne to nejako neberieme. Myslím si, že kamarátkami budeme stále. Je jedno, ktorá v takomto zápas prehrá alebo vyhrá. Chcela som, samozrejme, vyhrať. Dala som do toho všetko, ale nevyšlo to,“ dodala Košičanka.

Ďalšie dve Slovenky v stredu vypadli v 1. kole, keď Vivien Juhászová prehrala so Švajčiarkou Viktorijou Golubicovou 2:6, 6:7(6). Juniorka Lenka Stará nestačila na ôsmu nasadenú Jekaterinu Alexandrovovú po prehre 6:7(0) 2:6. Šancu postúpiť do 2. kola mala aj Viktória Kužmová, ktorá hrala na centri s Tunisankou Ons Jabeurovou. Slovenka uspela a vyhrala 6:1, 6:2.

Ďalej postupuje aj Nemka Andrea Petkovicová, ktorá si poradila s Dankou Koviničovou 6:4, 6:1  a nezaváhala ani turnajová jednotka zo Švédka Johanna Larssonová, ktorá si až po tuhom boji poradila s Claire Luiovou z USA 7:6(5), 4:6, 6:2.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk