Štvrťfinalistky sú známe, k Wickmayerovej a Vondroušovej pribudli aj Alexandrovová a Kozlovová

Vo štvrtok sme na dvorcoch TC EMPIRE Trnava spoznali posledné účastníčky štvrťfinále dvojhry na EMPIRE Slovak Open 2017. Do najlepšej osmičky ženského antukového turnaja s dotáciou 100 000 USD pribudla Ruska Alexandrovová, Ukrajinka Kozlovová, Japonka Narová a pridali sa tak k Wickmayerovej, Vondroušovej, Watsonovej, Roygovej a Potapovej.

Alexandrovová, ktorá vyhrala v Trnave minulý rok 10-tisícový hardový turnaja EMPIRE Women’s Indoor 2016 na harde v hale, by pomohla podobný úspech zopakovať aj na vyššie dotovanom podujatí teraz na antuke. V druhom kole zdolala Tunisanku Ons Jabeurovú 6:2, 4:6, 7:5.

„Bol to fakt ťažký zápas. Hráme v tomto roku proti sebe už tretíkrát a každý duel sa hral na tri sety. Súperka hrá veľmi dobre, ale myslím si, že som mala na konci viac šťastia. V Trnave som rada, je tu krásne a skvelá atmosféra. V ďalšom kole proti Watsonovej musím byť pokojná, to je základ, lebo inak hrám hrozne,“ povedala po postupe Alexandrovová, ktorá má trénerskú základňu v Prahe a vedie ju Petr Kralert.

Vo štvrťfinále nastúpi proti Britke Heather Watsonovej. Ďalšie piatkové štvrťfinálové duely obstarajú Yanina Wickmayerová a Češka Markéta Vondroušová, Veronica Cepede Roygová vyzve Japonku Kurumi Narovú.

Členka domácej akadémie postupuje

Zatiaľ čo Ons Jabeurová vypadla, Kateryna Kozlovová tiež z miestnej akadémie EMPIRE Tennis Academy, postúpila do štvrťfinále. Vyradila Britku Naomi Broadyovú 6:2, 2:6, 7:6(5).

„Som veľmi šťastná, že som dnes vyhrala. Víťazstvo v tajbrejku tretieho setu je vždy náročné. Lomcujú mnou práve emócie, keďže som práva dohrala. Raz bola dobre na tom jedna, raz druhá, ale nakoniec som šťastná, že som to prežila a vyhrala,“ tešila sa Ukrajinka, ktorá mala predzápasovú vzájomnú bilanciu s Britkou 1:3, vždy spolu hrali na tvrdom povrchu.

„Narozdiel od hardu mám na antuke výhodu, viac času na zahratie úderu. Špeciálne pri mojom returne, keď ona podáva. Jej prvé dva údery vo výmene nie sú tak rýchle ako na tvrdom povrchu. Mne to vyhovovalo, ale aj tak to bolo náročné. Keď trafí prvé podanie, je to neuveriteľne rýchle a presné,“ skonštatovala. Vo štvrťfinále ju čaká talentovaná mladá ruská hráčka a víťazka juniorského Wimbledonu 2016 Anastasia Potapovová.

A ako sa cíti Kozlovová ako členka domácej akadémie? „Byť v Trnave je pre mňa špeciálne, rada tu hrám a trénujem. Prišla som sem vo fáze, keď som nemala trénera a urobila som si predsezónnu prípravu. Šéftréner Vladimír Pláteník mi pomohol nájsť trénera Jaroslava Levinského. Kondičný tréner Maroš Molnár je taktiež skvelý kouč a milý človek. Dúfam, že si zopakujeme zimnú prípravu ako v novembri 2016 a pôjdeme opäť do hôr,“ dodala s úsmevom.

EMPIRE Slovak Open 2017: 2R, interview, Ekaterina ALEXANDROVA (RUS) - Ons JABEUR (TUN) 6-2 4-6 7-5

EMPIRE Slovak Open 2017: 2R, interview, Kateryna KOZLOVA (UKR) - Naomi BROADY (GBR) 6-2 2-6 7-6(5)

Photos by: 
screenshot