V 1. kole Čepelová proti Smitkovej, Schmiedlová proti Krejčíkovej

V nedeľu o 12:00 sa uskutočnil v klube TC EMPIRE Trnava žreb hlavnej súťaže antukového turnaja EMPIRE Slovak Open 2015. Už v úvodnom kole podujatia s dotáciou 100 000 USD sa odohrajú zaujímavé zápasy, vrátane dvoch slovensko-českých súbojov.

Žreb sa konal pod dohľadom supervisora ITF Lászla Nyírö z Maďarska. Úvodným lákadlom hlavného pavúka je súboj prvej nasadenej českej hráčky Terezy Smitkovej, ktorá si zmeria sily so slovenskou fedcupovou reprezentantkou Janou Čepelovou. Ďalšia Slovenka v hlavnej súťaži Kristína Schmiedlová nastúpi v úvodnom kole proti Češke Barbore Krejčíkovej, zverenkyni slávnej Jany Novotnej. Tretiu zástupkyňu Slovenska Terezu Mihalíkovú čaká v 1. kole chorvátska tenistka Petra Martičová.

Peerová s Allertovou

Nasadená dvojka Aleksandra Kruničová zo Srbska bude hrať proti Renate Voráčovej, turnajová trojka Klára Koukalová proti Danke Koviničovej z Čiernej Hory, Maďarka Timea Babosová proti kvalifikantke. Bývalá svetová jedenástka rebríčka WTA Šahar Peerová, ktorá dnes pricestovala do Trnavy, si zmeria sily s českou hráčkou Denisou Allertovou.
Súperkou bývalej belgickej svetovej dvanástky rebríčka WTA Yaniny Wickmayerovej bude Stephanie Vogtová z Lichtenštajnska. Zápasy prvého kola na EMPIRE Slovak Open 2015 sa budú hrať tri dni, od pondelka do stredy.

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk