Konal sa žreb hlavnej súťaže, Šramková s Roygovou a Mihalíková s Vondroušovou

V nedeľu poobede sa konal v klube TC EMPIRE Trnava žreb hlavnej súťaže EMPIRE Slovak Open 2017. Ten prinesie viacero zaujímavých duelov prvého kola dvojhry. Rebecca Šramková si zmeria sily s piatou nasadenou Paraguajčankou Veronicou Cepede Roygovou, Tereza Mihalíková vyzve už v pondelok na kurte 14 nie skôr ako o 13:00 šiestu nasadenú Češku Markétu Vondroušovú.

Čítať viac…

Studeničovou ambíciou je vytvoriť tenistu svetového kalibru

Ján Studenič je s Terezou Mihalíkovou od jej deviatich rokov, čo býva v tenise málo vídaný jav. Z turnajov HTO ju postupne doviedol až ku juniorským grandslamovým triumfom. „Je to o práci, o pochopení, o rešpekte. Vyvíja sa hráč i tréner. Každý vkladá do toho to svoje. Obaja musíme pracovať, aby sme to posúvali každý rok vyššie,“ hovorí o dôvodoch, prečo ich spolupráca naďalej funguje tak dobre.

Čítať viac…

Terezu Mihalíkovú príde možno do Trnavy povzbudiť celý autobus

Tereza Mihalíková (17), čerstvá členka EMPIRE Tennis Academy, sa výrazne presadila na medzinárodnej juniorskej scéne. V sezóne 2015 ovládla juniorskú dvojhru na Australian Open, o rok neskôr bola v Melbourne vo finále singla a zároveň pridala deblový triumf. Uspela už i medzi ženami, keď vybojovala štyri víťazstvá na desaťtisícových ITF turnajoch, dve z toho v aktuálnej sezóne 2016. V rebríčku WTA figuruje momentálne na svojom maxime - 466. mieste a na EMPIRE Slovak Open 2016  dostala voľnú kartu do main draw.

 

Čítať viac…

V utorok v akcii až 5 Sloveniek, Rybáriková po piatej

Utorok 10. mája ponúkne na trnavskom antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 nabitý program, vo dvojhre bude hrať až päť slovenských tenistiek. Všetky ich zápasy budú na centrálnom kurte a diváci uvidia v akcii aj fedcupové reprezentantky Magdalénu Rybárikovú a Terezu Mihalíkovú.

Čítať viac…

Mihalíková so Schmiedlovou vypadli, skončila aj Juríková

Slovenským reprezentantkám sa nepodarilo postúpiť do finále štvorhry na antukovom EMPIRE Slovak Open 2015 v Trnave. Tereza Mihalíková a Kristína Schmiedlová nestačili v semifinále na srbsko-chorvátsku dvojicu Kruničová/Martičová a prehrali 2:6, 6:7(2).

Čítať viac…

Semifinále štvorhry so Schmiedlovou a Mihalíkovou!

V piatok sa na EMPIRE Slovak Open 2015 odohrajú všetky štvrťfinálové zápasy dvojhry vrátane duelov Kruničovej a Smitkovej, ale aj dve semifinále štvorhry. V nich nastúpia talentované juniorky Kristína Schmiedlová a Tereza Mihalíková, ale o postup do finále debla sa pokúsi aj Lenka Juríková s Nemkou Friedsamovou.
 

Čítať viac…

Šramková hrá na centri po jednej

Posledná Slovenka v hlavnej súťaži dvojhry REBECCA ŠRAMKOVÁ (18) nastúpi na centrálny dvorec klubu TC EMPIRE Trnava vo štvrtok po jednej hodine. Na turnaji EMPIRE Slovak Open 2015 vyradila už piatu nasadenú Rusku Rodinovú, teraz sa pokúsi prekvapiť v 2. kole s Češkou Denisou Allertovou.

Čítať viac…

Šramková v 2. kole, Mihalíková vypadla

V utorok sa naplno rozohralo prvé kolo dvojhry antukového turnaja ITF EMPIRE Slovak Open 2015 so stotisícovou dotáciou. V siedmich zápasov dvojhry uspela jedna Slovenka, ktorá sa postarala o veľké prekvapenie. Iba 18-ročná Rebecca Šramková zdolala Rusku Jevgeniju Rodinovú, 90. hráčku sveta, v dvoch setoch 6:4, 6:3. Naopak 16-ročná Mihalíková podľahla na centri Chorvátke Petre Martičovej 4:6, 4:6.
 

Čítať viac…

V utorok hrá Mihalíková, Šramková aj Kruničová

Utorňajší program EMPIRE Slovak Open 2015 je už známy. Vo dvojhre sa odohrá 7 zápasov, vo štvorhre šesť. V singli sa predstavia v 1. kole dve Slovenky - Tereza Mihalíková, víťazka tohtoročného juniorského Australian Open a ďalšia talentovaná mladá hráčka Rebecca Šramková.

Čítať viac…