V piatok Kužmová aj Šramková, štvrtkový program zrušený

Upršané štvrtkové počasie nedovolilo v klube TC EMPIRE odohrať zápasy turnaja EMPIRE Slovak Open 2018 na antuke. Tie sa preto presúvajú na piatok 18. mája, začína sa na centri už od 10:30 slovensko-americkým duelom Viktória Kužmová a Madison Brengleová.

Potom na centrálny kurt nastúpi Slovenka Rebecca Šramková, ktorá vyzve Ukrajinku Anhelinu Kalininovú. Víťazky týchto stretnutí potom nastúpia aj na štvrťfinále dvojhry, takže odohrajú dva zápasy v jeden deň.

Na kurte číslo 13 sa začne duelom medzi Nemkou Andreou Petkovicovou a štvrtou nasadenou Japonkou Kurumi Narovou. Potom sa bude konať zápas medzi treťou nasadenou Paraguajčankou Cepedeovou-Roygovou a mladou Poľkou Majou Chwalinskou.

Kurt číslo 14 ponúkne najprv švédsko-švajčiarsky duel Johanna Larsonová – Viktorija Golubicová, následne sa odohrá kanadsko-ruský súboj Francoise Abandovej a Anny Blinkovovej.

Na kurte číslo 15 najprv nastúpia Američanka Nicole Gibbsová proti Ruske Jekaterine Alexandrovovej a potom príde na rad stretnutie Češky Terezy Martincovej  a Švajčiarky Stefanie Vögeleovej.

Všetky víťazky 2. kola odohrajú v piatok hneď aj štvrťfinále, keďže sa vo štvrtok pre dážď nehralo.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk