Víťazkou dvojhry na štvrtom ženskom turnaji je Fettová

Jana Fettová (26) z Chorvátska vybojovala na turnaji 4th W25 EMPIRE Women's Indoor 2022 singlový titul. Vo finále dvojhry si v nedeľu 6. novembra 2022 poradila v klube TC EMPIRE Trnava s maďarskou tenistkou Nataliou Szabaninovou (19), keď ju zdolala 6:3, 6:2.

Fettová si z Trnavy odnáša 3935 amerických dolárov pred zdanením a 50 bodov do rebríčka WTA, pričom na celkové víťazstvo na turnaji vo dvojhre čakala až 7 rokov. Titul si naposledy vybojovala na okruhu ITF koncom novembra 2015 v Japonsku. „Som veľmi šťastná, pretože turnaj som nevyhrala už niekoľko rokov. Hrala som vo viacerých finále, ale v ostatnom období sa mi nikdy nepodarilo zvíťaziť. Som veľmi vďačná za celý tento týždeň,“ povedala Fettová v prvej reakcii po úspešnom finále.

Chorvátka hrala v októbri a novembri tohto roka na troch ženských trnavských turnajoch a najväčší úspech zaznamenala teraz. Na prvej 60-tisícke vypadla v prvom kole, ale na ďalšom turnaji s dotáciou 25-tisíc USD v Trnave bola už vo štvrťfinále, ale prehrala s neskoršou víťazkou Verou Lapkovou. „Myslím si, že na všetkých turnajoch som hrala dobre, ale bola tu veľká konkurencia. Minulý týždeň som prehrala s hráčkou, ktorá potom získala titul. Nebola som z toho smutná, lebo som vedela, že hrala vtedy lepšie a zároveň som dúfala, že raz ten úspech príde aj u mňa,“ pokračovala Fettová.

Fettová bola ubytovaná v centre mesta Trnava a miesto si obľúbila. „Myslím si, že som bola asi vo všetkých reštauráciách v meste. Užila som si ho, centrum máte veľmi pekné. A tenisový klub  TC EMPIRE Trnava je úžasný,“ dodala Fettová.

CEREMONIÁL PO FINÁLE DVOJHRY

VIDEOINTERVIEW PO FINÁLE V ANGLIČTINE