Víťazkou EMPIRE Slovak Open 2019 je Američanka Perová, zdolala Blinkovovú

V poradí jedenástou víťazkou najväčšieho ženského tenisového turnaja na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2019 sa stala Američanka Bernarda Perová. Vo finále zdolala Rusku Annu Blinkovovú 7:5, 7:5 a z Trnavy zo stotisícového podujatia ITF si odnáša 15 239 amerických dolárov a 140 bodov do rebríčka WTA.

Druhá nasadená Bernarda Perová potvrdila vo finále dvojhry rolu favoritky. Je prvou Američankou v histórii, ktorá triumfovala v Trnave vo dvojhre. „Myslím si, že dnes som veľmi dobre bojovala. Anna je skvelá hráčka, takže pre obe z nás to bolo náročné finále. Neočakávala som, že vo finále bude hrať tak dobre. Aj keď som zahrala vynikajúci úder, vytiahla ešte niečo lepšie,“ povedala Perová v prvej reakcii na kurte po zápase.

Perová pôsobila vo finále energickejšie, na Ruske sa podpísalo veľa zápasov v Trnave. Hrala aj štvorhru, v ktorej získala titul. „Určite bola unavená. Hrala tento týždeň veľa zápasov. Nebolo to také jednoznačné na kurte, ale som si istá, že mala toho už dosť.“

Perová je rada, že v Trnave sa jej darilo a že sa postupne zlepšilo aj počasie. Prvé dni komplikoval zápasový program dážď. „V konečnom dôsledku som sa tu cítila dobre. Na začiatku týždňa tu bola zima, ale som rada, že sa napokon oteplilo a všetkým sa nám potom hralo lepšie,“ pokračovala víťazka.

Na Američanku teraz čaká hlavná súťaž grandslamového Roland Garros. Má v Paríži po úspechu v Trnave teraz ešte vyššie ambície? „Radšej idem zápas po zápase. Najprv musím vyhrať prvé kolo dvojhry, potom sa uvidí,“ dodala s úsmevom.

Blinkovová: Bolo to dobré finále

Ruská tenistka a členka domácej trnavskej akadémie EMPIRE Tennis Academy bola po finále, samozrejme, smutná. „Bol to dobrý zápas. Spravila som na kurte všetko, čo som vedela. Bola som trochu unavená, lebo ešte včera som hrala vo finále štvorhry. Bol to pre mňa celkom ťažký turnaj, lebo som mala aj trojsetové zápasy. Som však spokojná so svojou hrou,“ hovorila Blinkovová.

Ruska pochválila aj výkon Američanky. „Súperka hrala veľmi dobre, bola agresívna. Bola rýchla, zahrala veľa winnerov. Dobre podávala, navyše je ľaváčka. Bolo to aj preto ťažšie,“ uviedla.

„Každý rok, čo sem prichádzam, je to lepšie a lepšie. Minulý rok som hrala v semifinále dvojhry, teraz som bola vo finále. Som tu veľmi rada a vždy mám z turnaja dobrý pocit,“ uzavrela ruská tenistka.

Photos by: 
Rene Miko, www.empireslovakopen.sk