Z 1. kola kvalifikácie postup Matúšovej, Škamlová aj Juhászová vypadli

V pondelok sa na najväčšom slovenskom ženskom tenisovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2019 hralo prvé kolo kvalifikácie dvojhry. Slovenkám sa žiaľ nedarilo a ďalej postúpila len Barbora Matúšová.

V kvalifikácii prehrali Viktória Morvayová, Vivien Juhászová, Sandra Jamrichová, Laura Maluniaková a aj Chantal Škamlová. Zvíťaziť sa podarilo len Barbore Matúšovej, ktorá si poradila s Austrálčankou Lizette Cabrerovou 6:4, 4:6, 14:12.

Škamlová nestačila na prvú nasadenú v kvalifikácii. S Belgičankou Kimberley Zimmermannovou prehrala 2:6, 4:6. Nielen tento zápas sprevádzalo veterné a daždivé počasie, ktoré bolo nevyspytateľné. „V týchto podmienkach sa hralo zle. Lepšie sa s tým vyrovnala súperka. Bývajú takéto podmienky aj na iných turnajoch, ale možno to dnes bolo ťažšie než býva zvyčajne,“ povedala po stretnutí Škamlová, ktorá si zahrá ešte na turnaji debla spolu s krajankou Michaelou Hončovou. „Moja pôvodná spoluhráčka mi zrušila štvorhru, keďže ochorela. Miška nemala parťáčku, takže sme sa dohodli.“

Pripravuje sa v Púchove

Škamlová sa v tomto období pripravuje v púchovskej Match Point Tennis Academy s trénerom Michalom Ďurovcom. „Musím povedať, že spolupráca funguje veľmi dobre. Cítim, že som sa herne zlepšila. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj ďalej. S Mišom sa poznám už roky, boli sme v kontakte stále. Počas zimy som bola v Púchove a dohodli sme sa, že to spolu skúsime,“ vysvetlila Škamlová, ktorá v minulosti ohlásila koniec kariéry vo dvojhre. Chcela sa venovať iba štvorhre, ale napokon rozhodnutie zmenila.

„Nemala som žiadne zázemie, nemala som s kým trénovať. Ale keďže sa mi sa naskytla táto možnosť a som zdravá a pomerne mladá, povedala som si, že skúsim opäť singla aj debla. Uvidíme, ako to pôjde,“ dodala s úsmevom Škamlová.

Photos by: 
Rene Miko, www.empireslovakopen.sk