Zelníčková odvrátila mečbaly, vo štvrtok hrá v 2. kole

Slovenská tenistka Radka Zelníčková (19) vyradila v prvom kole dvojhry na turnaji 2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2023 v Trnave lotyšskú tenistku a 220. hráčku rebríčka WTA Darju Semenistajovú 7:6 (6), 4:6, 7:5.

VIDEOROZHOVOR SO ZELNÍČKOVOU

Členka NTC a klubu TC EMPIRE Trnava Radka Zelníčková postúpila na trnavskom turnaji 2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2023 do 2. kola dvojhry po tom, čo odvrátila v treťom sete 2 mečbaly. Stav zápasu bol už 7:6(6), 4:6 a 1:5. Napokon ziskom ďalších šiestich hier dokonala skvelý obrat proti Lotyške Semenistajovej. „Do zápasu som nastúpila veľmi dobre, uvoľnene. Išla som do toho s tým, že idem hrať svoju hru a mala som dobrý servis. V prvom sete sme si obe držali servis a v jeho tajbrejku som už prehrávala 2:5. Ale uvoľnila som sa a vývoj som otočila. V druhom sete som znervóznela a zápas sa vtedy pre mňa skomplikoval,“ začala hodnotiť duel Zelníčková, ktorá sa nevzdala ani za nepriaznivého stavu v treťom sete 1:5 a 15:40, keď odvrátila 2 mečbaly.

„Na konci tretieho setu pri mečbaloch súperky som sa uvoľnila a povedala som si, že idem skúsiť každú loptu, čo to dá. Samozrejme, po kondičnej stránke som už na tom bola horšie. Hrali sme dlhé výmeny, odchádzali mi sily. Začal som sa švihať, sústrediť sa na každú loptu a snažila som sa podržať si podanie. Povedala som si, že si idem preto a idem si to uhrať,“ dodala Slovenka, ktorá nastúpi vo štvrtok v 2. kole proti druhej nasadenej Rakúšanke Júlii Grabherovej.