Anna Blinkovová pred EMPIRE Slovak Open: Cítim sa tu ako doma

Anna Blinkovová (19), ktorá hrá takisto na trnavskom antukovom turnaji, je ruskou členkou miestnej medzinárodnej trnavskej akadémie EMPIRE Tennis Academy. Momentálne je to 115. hráčka rebríčka WTA, čo je blízko jej osobného maxima (113.). Svetová juniorská šampiónka z roku 2016 spolupracuje v Trnave s chorvátskym koučom Mislavom Hizakom.

Anna Blinkovová síce nie je celkom spokojná so súčasnou sezónu, ale pracuje na tom, aby dosiahla viac. „Nie som spokojná preto, lebo si myslím, že na niektorých turnajoch by som mohla uhrať lepšie výsledky. Ale tvrdo pracujem a dúfam, že mi to prinesie progres,“ povedala ruská hráčka pre www.empireslovakopen.sk.

Na konci marca vyhrala Blinkovová 60-tisícový titul vo francúzskom meste in Croissy-beaubourg. Ako veľmi dôležitý bol pre ňu tento nedávny triumf? „Samozrejme, som šťastná vždy, keď zvíťazím na ktoromkoľvek turnaji, pretože som nezískala už dlhšiu dobu žiadny singlový titul. Chcela som si tie pocty prežiť znova. Takisto hrám veľmi rada práve vo Francúzsku, aj preto to bol pre mňa dôležitý titul,“ pokračovala Ruska.

Anna spolupracuje v Trnave s chorvátskym koučom Mislavom Hizakom z EMPIRE Tennis Academy. „Mislav mi veľmi pomáha, aby som dostala svoj tenis na vyšší level. Pracujeme spolu na technike, taktike aj psychológii. Máme veľmi dobré vzťahy.“

Ruská tenistka sa do Trnavy veľmi rada vracia. „Cítim sa tu ako doma a mám tu veľa priateľov. V akadémii som strávila predsezónnu prípravu, potom som trénovala v Paríži a niekedy medzi turnajmi mám možnosť ísť na pár dní domov do Ruska. Keď som v Trnave, nehrám tu iba tenis a nerobím iba kondičnú prípravu, ale veľmi rada sa prechádzam po starom meste. Zájdem si na Vianočné trhy, kde kupujem darčeky pre mojich príbuzných a kamarátov. Minulý rok som navštívila aj divadlo a pozrela si predstavenie Oblomov od ruského klasika Ivana Alexandroviča Gončarova. Bolo to úžasné!“ tešila sa hráčka, ktorá má jasné ambície pre tento rok.

„Mojim cieľom je súťažiť pravidelne na grandslamových podujatiach, na turnajoch WTA, zlepšiť svoju hru a posúvať sa dopredu,“ dodala.

Photos by: 
Ivan Kopčáni, www.empireslovakopen.sk