Čepelová vo štvrtok proti Šramkovej, Kužmová s Vondroušovou

Zaujímavé duely druhého kola, dokonca aj jedno štvrťfinále dvojhry sa bude hrať na turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 už vo štvrtok 12. mája. Čepelová postúpila po zdolaní Mituovej 4:6, 6:4, 6:4 a v Trnave bude prvýkrát v 2. kole singla, v ktorom ju čaká od 12:00 h krajanka Rebecca Šramková.

Čepelová zlomila miestne prekliatie vo dvojhre, keď vypadla v prvom kole zhodne v rokoch 2009, 2011, 2013 i 2015. Vo štvorhre sa jej tu naopak v minulosti zvyklo dariť, bola vo dvoch finále s Wienerovou a Schmiedlovou. K stredajšiemu zápasu s Mituovou poznamenala: „Bol to boj. V prvom sete som nehrala dobre. Potom som sa dostala k akej takej hre, ktorá stačila na víťazstvo. Z mojej strany to nebolo ideálne, ale som rada, že som to zvládla. Nastúpili sme proti sebe prvýkrát, z ruky hrá veľmi rýchlo. Snažila som sa ju rozbehať, ale keďže som sa necítila herne nejako dobre, tak to bol problém.“

O miestnej negatívnej bilancii vôbec pre zápasom prvého kola nepremýšľala. „Nemyslela som na to, že som tu prehrávala. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon v ďalšom zápase proti Rebecce,“ dodala slovenská fedcupová reprezentantka a zverenkyňa Martina Zathureckého.

Čepelovej a Šramkovej zápas 2. kola sa bude hrať vo štvrtok od 12:00 na centrálnom kurte TC EMPIRE Trnava. Potom nasleduje duel domácej Viktórie Kužmovej a českej juniorky Markéty Vondroušovej. Nie pred 16:00 je na programe čisto české štvrťfinálové derby Kristýna Plíšková - Kateřina Siniaková.

Na dvorci číslo trinásť sa od dvanástej hrá duel Holanďanky Rusovej a Kazašky Diyasovej, hneď po nich nastúpia proti sebe v poľskom súboji Linetteová a Kaniová. Nasleduje semifinále debla s Terezou Mihalíkovou, ktorá s Ruskou Kalinskou vyzve český pár Kunčíková/Stuchlá. 

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk