Do finále kvalifikácie aj Svatíková a Hončová, Hradecká skrečovala

V nedeľu 14. mája sa hralo v Trnave na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2017 druhé kolo kvalifikácie dvojhry. Do jej finále sa prekvapujúco prebojovala Slovenka Laura Svatíková, ktorá postúpila cez nasadenú jednotku Hradeckú. Češka skrečovala druhé kolo pre zranenie krku.

Lucie Hradecká odstúpila z duelu za stavu 6:2, 2:5, keď už nemohla pokračovať pre pretrvávajúce bolesti stuhnutého krku. „V prvom rade je to neskutočná radosť, aj keď po skreči, ale výhra je vždy výhrou. Súperke prajem skoré uzdravenie. Už včera som videla, že mala nalepený tejp na krku, takže asi ju niečo obmedzovalo. No pustila som sa do toho, ako som vedela. V druhom sete bola súperka ošetrovaná, čo bolo náročné na koncentráciu. Stále som si hovorila, zostaň v zápase, buď koncentrovaná, sústreď sa na každú ďalšiu loptu,“ povedala po dueli Svatíková, pre ktorú je výsledok veľkým úspechom.

„Doteraz som mala 8 bodov v rebríčku WTA. Toto je vyrovnanie môjho kariérneho maxima, keďže minulý rok v Maďarsku v Budapešti som bola tiež vo finále kvalifikácie na stotisícke. Vyradiť však hráčku na 151. mieste na okruhu WTA je pre mňa úžasný skalp,“ spomenula Slovenka, ktorá hrala nedávno v slovenskej ženskej extralige za Hlohovec - s bilanciou 5 víťazstiev a 1 prehra.

Hončová sa teší z postupu, prekonala minuloročné maximum

Druhou Slovenkou postupujúcou do finále kvalifikácie je Michaela Hončová. „Zápas bol, čo sa týka výmen, rýchly, hralo sa málo dlhých výmen. Nepoznala som súperku, keďže je vekom ešte mladá juniorka, na turnaji som ju videla prvýkrát. Išla do každej lopty, buď jej to padlo alebo si otvorila kurt alebo pokazila,“ zhodnotila zápas 342. hráčka svetového rebríčka. Vo finále kvalifikácie sa Hončová stretne s Američankou českého pôvodu Nicole Melichar, ktorá sa narodila v Brne. 
„Poznám Niki veľmi dobre z okruhu, je špecialistkou na štvorhry, dvojhry hráva len na turnajoch, kam sa dostane popri štvorhre. Hrala som proti nej trikrát štvorhru, vždy som prehrala, ale viem čo od nej čakať,“ dodala Hončová. Melichar je momentálne na rebríčku WTA vo štvorhre na 66. mieste. 
Už teraz prekonala hráčka Slovana Bratislava minuloročné maximum na EMPIRE Slovak Open, keďže v roku 2016 prehrala v 2. kole kvalifikácie s Češkou Markétou Vondroušovou. 

Výsledky Sloveniek, 2. kolo kvalifikácie:

Michaela Hončová (SR) - Veronika Kőberlingová (SR) 6-2 6-2

Pia Königová (Rak.) - Lenka Juríková (SR) 6-3 6-0

Nicole Melichar (USA) - Sandra Jamrichová (SR) 0-6, 6-4, 6-4

Laura Svatíková (SR) - Lucie Hradecká (ČR) 2-6, 5-2 skreč Hradecká

Kristína Schmiedlová (SR) - Monika Kilnarová (ČR) 6-7, 0-6

EMPIRE Slovak Open 2017 2QR, interview, Laura SVATIKOVA (SVK) - Lucie HRADECKA (CZE) 2-6 5-2 retire

EMPIRE Slovak Open 2017: 2QR, interview, Michaela HONCOVA (SVK) - KOBERLINGOVA (SVK) 6-2 6-2

Photos by: 
screenshot